Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68058.73
-3.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3817.1
1.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.28
-4.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.7
-4.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Celo, Brezilya’nın Para Birimine Sabitlenmiş Stablecoin Çıkarıyor!

Ayrıca şu anda ABD dolarına sabitlenmiş cUSD ve euroya sabitlenmiş cEUR stabilcoinlerini de bünyesinde barındırmaktadır.

Clock
Paylaş
Celo, Brezilya’nın Para Birimine Sabitlenmiş Stablecoin Çıkarıyor!

İlk mobil blockchain ve açık kaynak kod sistemine sahip olan Celo, Brezilya ‘real’ine bağlı stablecoin çıkardı. 31.01.2021 Perşembe günü, FlowBTC, NovaDAX ve Ripio kripto para borsaları cREAL’i listeleyeceklerini duyurdular.

728×90 muhabbit - Celo, Brezilya'nın Para Birimine Sabitlenmiş Stablecoin Çıkarıyor!300x250 muhabbit - Celo, Brezilya'nın Para Birimine Sabitlenmiş Stablecoin Çıkarıyor!

Ayrıca Bitfy ve Coins cüzdanları da cREAL stablecoini destekleyeceklerini bildirdiler. Aynı zamanda NovaDAX, kullanıcılarına ön ödemeli kripto para kartı ile cREAL harcama imkanı sağlayacağını açıkladı.

Cielo Ağı cREAL’ı Destekleyecek

Celo; basın açıklamasında, Bitfy müşterilerinin Latin Amerika’daki en büyük ödeme sistemi şirketi Cielo ağı genelinde cREAL’i kullanabileceklerini belirtti.

Celo’nun kurucu ortağı Rene Reinsberg ise verdiği bir röportajda, cREAL stablecoinin CELO’nun sahipleri ve blockchain yöneticileri tarafından önerildiğini ve onaylandığını söyledi.

Celo, cUSD ve cEUR Stablecoinleri de Bünyesinde Barındırıyor

Celo, proof-of-stake konsensüs algoritmasına sahip, açık kaynaklı bir blok zinciridir. Şu anda ABD dolarına sabitlenmiş cUSD ve euroya sabitlenmiş cEUR stabilcoinlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Algoritmik stablecoinler, herhangi bir itibari (fiat) para ile desteklenmezler. Yani rezerv varlığı yerine token arzını kontrol eden algoritma ve akıllı sözleşmeler kullanırlar. Eğer stablecoinin sabitlendiği para birimi gerilerse arzı azaltarak fiyat istikrarını korumaya çalışırlar.

Rene Reinsberg konuyla ilgili şu sözleri kullandı:

Brezilya’da kripto paralar için çok fazla heyecan vardı. Özellikle Celo topluluğunda, Celo üzerine kurulu, Celo ile entegre ve cUSD kullanan çok sayıda ekip gördük. En başından beri Brezilya, benimseme açısından en güçlü pazarlardan biriydi.

Celo blok zincirine göre, cREAL stablecoin, teminatlı krediler için Moola Market gibi hem merkezi finans (CeFİ) hem de merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları için kullanılabilir.

Brezilyalı vatandaşlar, ülkenin ödeme işlemcisi Cielo ağına ait faturalar, yiyecekler ya da satıcılara ödeme yapmak için Bitfy cüzdanlarına cREAL yükleyebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar