Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66493.01
3.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.25
2.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.07
4.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $589
2.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Celo, Ethereum’a Layer 2 Oluyor!

EVM uyumlu bir blok zinciri olan Celo, yakın zaman içerisinde bir Ethereum Layer 2 çözümü olarak karşımıza çıkacak.

Clock
Paylaş
Celo, Ethereum’a Layer 2 Oluyor!

Celo blok zincirinin arkasındaki geliştirici olan CLabs’ın; Celo’yu bağımsız bir Layer 1 blok zinciri olmaktan Ethereum Layer 2 çözümüne geçirme teklifi bugün (31.07.2023) kabul edildi.

CLabs tarafından sunulan teklif için toplamda 131 oy kullanıldı ve bunlardan 128’i geçiş lehine, ikisi karşı lehte ve biri ise çekimser yönde oldu.

728×90 muhabbit - Celo, Ethereum'a Layer 2 Oluyor!300x250 muhabbit - Celo, Ethereum'a Layer 2 Oluyor!

Celo Layer 2 Oluyor

CLabs ekibi yaptığı açıklamada teklifin, Celo ve Ethereum topluluk üyeleriyle yapılan ve “aylar süren araştırmalar ve ilk görüşmelerin” bir sonucu olduğunu belirtti.

Teklife göre bu değişiklik, Celo ve Ethereum arasında likidite paylaşımını basitleştirirken güvenliği artırma ve sorunsuz bir geliştirici deneyimi sağlamayı amaçlıyor. Hali hazırda Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu bir blok zinciri olan Celo’da, bu adımla beraber Ethereum geliştiricilerinin mevcut uygulamalarını kolayca Layer 2 çözümüne taşıması ve aynı araçlar kullanılarak yeni uygulamaların geliştirilmesi sağlanacak.

Teklifte Celo, geçişin faydalarının “daha fazla Ethereum uyum ve EVM uyumluluğu, Celo’nun bireysel olarak sağladığı güvenlik güvencesinden daha güçlü bir güvenlik sağlama ve Celo ile Ethereum arasında likidite paylaşımını basitleştiren güvensiz bir köprü” içereceğini belirtti.

Celo blok zincirinin yerel kripto para birimi olan CELO’ya baktığımızda ise, son 7 günde %12’lik, son 1 günde ise %5,66’lık fiyat artışı yaşadığını görüyoruz. CELO

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar