Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51275
-1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2918.49
-0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.11
-4.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $372.1
4.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Celsius İflas Davasının Mütevelli Heyeti, Çalışan İkramiyesi Teklifini Reddetti

Celcius önergesi reddedildi.

Clock
Paylaş
Celsius İflas Davasının Mütevelli Heyeti, Çalışan İkramiyesi Teklifini Reddetti

Celsius Bölüm 11 iflas davasını denetleyen Amerika Birleşik Devletleri Mütevelli Heyetinden William Harrington, 275 çalışanından 62’sinin elde tutulması için prim ödenmesini öngören Celsius önergesine itiraz etti.

Mütevelli Heyeti, 62 çalışanın iflas eden bir şirkette tutulması için 2,96 milyon dolar ödenmesinin saçma olduğunu vurguladı. Heyet, 27 Ekim 2022 Perşembe günü şu açıklamaları yaptı:

Binance BannerBinance Banner

“İflas kanunundan bahsetmiyorum bile ancak bu önerge mantığa sığmıyor. İşlevlerinin çoğunu gerçekleştiremeyen bir şirketin şimdi milyonlarca dolarlık bir ikramiye planı önermesi çok mantıksız.”

Onay alması için “bonus hareket” olarak adlandırılan önerge için Mütevelli Heyeti, Celcius’un bu ikramiyeleri verebilmesi için davanın gerçeklerine dayanan makul sebepler göstermesi gerektiğini belirtti. Ancak Celcius’un şu anda geçerli bir sebep sunamadığı için başarısız olduğunu açıkladı.

Heyet, Celsius çalışanlarının temel bir çalışanı elde tutma programını (KERP) hak etmediği sonucuna varmasının sebebinin Celsius’un sunduğu bilgilerin bu kadar yüksek bir miktarı haklı çıkarmak için yetersiz olduğunu belirtti.

Celcius, KERP Programını Kullanmak İstiyor

KERP programı, çalışanları başarılı bir yeniden yapılanma sonucunu ilerletmeye motive etmek için tasarlanmıştır. Potansiyel bir yeniden yapılanmadan önce yönetici ücretine ekleme yapmak mantıksız görünse de, genellikle paydaşların yararına olabilir.

Celsius’un alacaklılarının bilgileri aksine KERP alıcılarının bilgileri gizli tutuldu. Bu kişilerin bilgileri sadece mahkeme, Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi ve Mütevelli Heyeti ile paylaşıldı.

Mütevelli Heyeti, diğer ilgili taraflardan katılımcıların içeriden sayılıp sayılamayacağını tartışamayacağını açıkladı. Ayrıca bu kişilerin KERP için uygun hale getirmeyeceğini iddia etti.

Celcius, bonus hareket yönergesini 11 Ekim 2022 tarihinde doldurdu. Yönergede ayrıca 1 Kasım 2022 tarihinde teklifle alakalı bir duruşma talep etti.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar