Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66912.01
-0.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3451.26
-1.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.9
1.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.5
-1.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Celsius Network, Borçlarının Bir Kısmını Ödemek İçin Çekimleri Tekrardan Açıyor!

Celsius Network, alacaklıların varlıklarını geri ödemek için ilk adımı attı.

Clock
Paylaş
Celsius Network, Borçlarının Bir Kısmını Ödemek İçin Çekimleri Tekrardan Açıyor!

Kripto para kredi platformu Celsius Network, 1 Eylül 2022 Perşembe günü Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesine, belirli hesaplarda dijital varlıkları olan müşterilerin paralarını geri çekmesine izin vermek için bir dilekçe verdi.

Dilekçeye göre sadece Custody ve Withhold hesap sahipleri 7.575 dolar veya daha düşük değerdeki varlıklarını çekebilecek.

728×90 muhabbit - Celsius Network, Borçlarının Bir Kısmını Ödemek İçin Çekimleri Tekrardan Açıyor!300x250 muhabbit - Celsius Network, Borçlarının Bir Kısmını Ödemek İçin Çekimleri Tekrardan Açıyor!

Celsius, normalde depolama cüzdanı olarak hizmet veren Custody ve Withhold hesaplarını, kullanıcıların kripto paraların yasal sahipliğini sürdürmelerini sağlayacak şekilde yapılandırdı. Ancak sahipliği verilen hesaplar, yıllık kripto para kazancı veya borçlanma hizmetleri sunan hesaplarda tutulan varlıkların kullanımına genişletilemiyor.

Kripto para topluluğu ise alınan bu karara farklı tepkiler verdi. Alacaklılardan bazıları Celsius Network’un Custody ve Withhold hesaplarına erişim vermesinden memnun. Ancak, bazıları da BnkToTheFuture.com CEO’su Simon Dixon’un attığı tweette belirttiği gibi Celcius’un geri vereceği paranın adil olanın çok altında olduğunu düşünüyor.

Dixon, 58.300 tane Custody hesabında bulunan toplam 210 milyon doların sadece 50 milyon dolarının geri verildiğine dikkat çekiyor. Kazanç ve borç verme programlarındaki 7.575 doların üzerindeki fonlar geri ödenmeyecek ve Custody ve Withhold hesaplarına aktarılacak.

7.575 dolar değeri ise “yasal sınır” olarak adlandırılıyor ve Celsius, İflas Kanunu’nun 547 (c) (9) maddesine göre, alacaklıların talepleri üzerine bu toplamdan daha az tutarları çekmesine engel olamıyor. Yapılan başvuruda ayrıca, 28 Temmuz 2022 Pazartesi tarihi itibarıyla Withhold hesaplarında 5.000 müşterinin 15,33 milyon dolardan daha fazla varlığı olduğu belirtildi.

Celcius avukatları 50 milyon rakamına nasıl ulaştı?

50 milyon dolarlık rakamı elde etmek için Celsius avukatları, “saf custody / withhold varlıkları” ile “devredilen custody / withhold varlıkları” arasında, kazanç veya borç programlarından aktarılmayan “saf” varlıkları ayırdı. Bu ayrım topluluk üyeleri tarafından iyi karşılanmadı.

Celcius’un 1 Eylül 2022 tarihinde attığı tweete sayısız topluluk üyesi yorum yazdı ve tek istediklerinin fonlarını geri almak olduğunu belirtti.

Celcius, kazanç veya borç programlarındaki kilitli varlıkların kendi varlıkları olduğunu belirtirken, Custody ve Withhold hesaplarındaki varlıkların müşterilere ait olduğunu açıkladı.

Celcius başvurusunda ayrıca şunları belirtti:

“Bu önergede aranan yardımın her müşteri veya paydaş tarafından desteklenmeyebileceğini ve bazı Custody programı müşterisi ve Withhold hesap sahiplerinin isteyebileceği kadar ileri gidemeyeceğini biliyoruz“

Başvuruda, yapılan bu ilk adımın müşterilerin varlıklarını geri ödemek için bir çaba olduğu belirtiliyor ve devamının geleceği de ifade ediliyor.

Yapılan bu hareket, 64 vesayet hesabı sahibinden oluşan özel bir grubun, hesapların kullanım koşullarına göre “her zaman kullanıcıyla birlikte kaldığını” iddia eden bir şikayette bulunmasından sadece bir gün sonra geldi. Grup, 22,5 milyon dolardan fazla varlığını kurtarmak istiyor. Önerge ile ilgili duruşmanın 6 Ekim 2022 tarihinde yapılması planlanıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar