Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61618
3.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3287.7
3.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.8
3.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549
2.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Celsius’un Eski CEO’su Alex Mashinsky’nin Suç Davası, 2024 Yılına Ertelendi

Bloomberg’ün haberine göre, Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky hakkındaki suç davası, 17 Eylül 2024 tarihine ertelendi.

Clock
Paylaş
Celsius’un Eski CEO’su Alex Mashinsky’nin Suç Davası, 2024 Yılına Ertelendi

Bloomberg’ün haberine göre, Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky hakkındaki suç davası, 17 Eylül 2024 tarihine ertelendi.

Alex Mashinsky, Temmuz 2023’de gözaltına alındıktan sonra hakkındaki suçlamaları reddetti ve suçsuz olduğunu savundu. Geçtiğimiz yıl iflas başvurusunda bulunan Celcius’un, yatırımcılara milyarlarca dolar borcu var.

728×90 muhabbit - Celsius'un Eski CEO'su Alex Mashinsky'nin Suç Davası, 2024 Yılına Ertelendi300x250 muhabbit - Celsius'un Eski CEO'su Alex Mashinsky'nin Suç Davası, 2024 Yılına Ertelendi

Savcılar, Mashinsky ve şirketin Celsius’un yerel tokeninin değerini müşteri varlıklarını manipüle ederek artırdığını ve müşterilere sürekli olarak yanıltıcı bilgiler verdiğini iddia ettiler. Yine aynı dönemde Celsius’un Başkan Yardımcısı Roni Cohen-Pavon da benzer suçlamalarla karşı karşıya kaldı ve geçen ay suçlu olduğu iddia edildi.

Sivil Suçlamalar ve Hukuki Süreç

Temmuz 2023’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Celsius ve Mashinsky’yi “kripto varlık menkul kıymetleri” nin hileli ve kayıtsız satışları nedeniyle milyarlarca dolar toplamak, yatırımcılara Celsius’un mali durumu hakkında sürekli yanıltıcı bilgiler vermek ve şirketin yerel token’ı CEL’in fiyatını manipüle etmekle suçladı. Ayrıca CFTC, Mashinsky ve Celsius’a yönelik kendi dolandırıcılık suçlamalarını ileri sürdü.

Mashinsky’nin duruşma tarihi, eski yöneticinin bazı varlıklarının dondurulmasından yaklaşık bir ay sonra belirlendi. Bu dondurulan varlıklar arasında bir ev ve Goldman Sachs, Merrill Lynch ve SoFi Bank’ta bulunan fonlar da bulunuyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar