Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61091.1
-0.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3320.57
-0.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.35
0.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.7
-3.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Central Park $11.7 Milyon Değerinde NFT Eserine Ev Sahipliği Yaptı!

Niclas Castello isimli sanatçının altın küp şeklindeki eserinin kripto paralar için bir metafor olduğu belirtiliyor

Clock
Paylaş
Central Park $11.7 Milyon Değerinde NFT Eserine Ev Sahipliği Yaptı!

Niclas Castello isimli sanatçının 24 ayar altından meydana gelen altın bir küp şeklindeki sanat eseri, New York’ta Central Park’ta sergilendi. Eser, Castello’nun tanıtmaya hazırlandığı $CAST token ve NFT koleksiyonunun bir parçası olarak dikkatleri üzerine çekti.

Binance BannerBinance Banner

Yalnızca bir gün boyunca Central Park’ta ziyaretçilerin beğenisine sunulan eser yaklaşık 182 kg ağırlığında. Eser, Avrupalı sanatçı Castello’nun kripto para piyasasına girişinin ilk ayağını temsil ediyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Sanatçının tokenı Castello Coin‘e ($CAST) dair henüz CoinMarketCap’te bir veri bulunmuyor. Tokenlar Castello’nun web sitesi üzerinden tanesi $0.45’e satışa sunulmasına rağmen Amerikan vatandaşları tarafından yasal bir takım engeller nedeniyle satın alınamıyor. Yatırımcıların ise minimum $1,144 ile Castello’nun kripto para girişiminin bir parçası olması bekleniyor.

Central Park’taki altın küpe dair konuşan Castello, bu eserin tüm yönleriyle kavramsal bir sanat eseri olduğunu belirtti.

Dünyamızın ötesinde, soyut olan bir şey yaratmak istedim.

Küp, İsviçre’nin Arau şehrinde 24 ayar 999.9 altın dökülerek oluşturuldu. Satılık olmayan eserin değerinin $11.7 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor. Bir ağaç kütüğü büyüklüğünde olan eser 3 Şubat 2022 tarihinde sabah saatlerinde Central Park’a sergilenmek üzere yerleştirildi ve akşam saatlerine kadar orada kaldı. Küp gün boyu bir güvenlik ekibi tarafından korundu. New York Times ise eseri “Instagram’a yüklemelik” bir parça olarak değerlendirdi.

Artist Niclas Castello
Artist Niclas Castello

Central Park’taki Altın Küp Kripto Paralar İçin Bir Metafor

Castello’ya göre küp klasik dünyayı dijital dünyaya bağlayan bir köprü işlevi görüyor, ve böylece daha çok insanın dikkatini kripto para piyasasına çekmeyi hedefliyor. $CAST’i dijital altın olarak gören sanatçı tokenını da tıpkı küp gibi İsviçre’de oluşturdu. $CAST İsveç blockchain platformu DSENT AG üzerinden geliştirildi.

Central Park’taki altın küpün $CAST’in ve hatta Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerinin fiziksel bir yansıması olarak yorumlanabileceği belirtiliyor.

$CAST’in ne amaçla kullanılabileceği ise henüz belirsizliğini koruyor. Castello’nun web sitesinde yer alan tanıtıma göre $CAST sanatçıları desteklemek, ayrıcalıklı ürünlere yatırım yapmak ve NFT satın almak için kullanılabilecek. Ancak tanıtım metni konuya dair daha fazla ayrıntı vermiyor.

Castello’nun 21 Şubat 2022 tarihinde bazı NFT sanat eserlerini açık artırmaya çıkarması bekleniyor.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar