Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69977.41
0.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3938.59
6.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.35
-0.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.7
-0.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

CFPB, kripto ve sanal oyunlarda finansal riskler konusunda uyardı

Clock
Paylaş
CFPB, kripto ve sanal oyunlarda finansal riskler konusunda uyardı

ABD Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB), kripto paralara ve sanal oyunlardaki finansal risklere dikkat çeken bir rapor yayınladı. Rapor, dijital platformlardaki oyunlarda kripto paralara olan ilginin arttığını vurguladı.

CFPB’nin raporuna göre, kripto odaklı oyunlara yönelik ilgi üçüncü taraf kripto varlık ticaret platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte artıyor. Oyun dünyasındaki yayıncılar sanal ögelerin oyun ekonomisi dışında alım satımını da kripto varlıklar olarak konumlandırmaya başladı.

728×90 muhabbit - CFPB, kripto ve sanal oyunlarda finansal riskler konusunda uyardı300x250 muhabbit - CFPB, kripto ve sanal oyunlarda finansal riskler konusunda uyardı

Rapor, Decentraland ve The Sandbox gibi sanal dünyalardaki kripto varlıkların diğer kripto platformlarında dolar karşılığında alım satımının yapıldığını belirtti.

Kripto paralar ve CFPB

CFPB kripto para alanına odaklanarak, “Genel Kullanımlı Dijital Tüketici Ödeme Uygulamaları için Piyasanın Daha Büyük Katılımcılarını Tanımlama” adlı bir kural önerdi. Bu kural banka dışı finans şirketlerinin büyük bankalarla aynı kurallara uymasını gerektirecek.

Raporda ayrıca online video oyunlarının ve sanal dünyaların giderek daha geleneksel bankacılığa benzeyerek, tüketicilerin federal yasa kapsamında bekledikleri korumalardan yoksun olduğu vurgulandı. CFPB bu alandaki tüketici şikayetlerinin arttığını ve tüketicilerin oyun şirketlerinden yeterli destek alamadığını belirtti.

The Block‘un haberine göre CFPB Direktörü Rohit Chopra, raporla ilgili yaptığı açıklamada her yaştan Amerikalının sanal gerçeklik ve oyun platformlarında milyarlarca dolarlık işlemler gerçekleştirdiğini ve bu nedenle tüketicileri dolandırıcılık ve dolandırıcılıktan korumanın önemli olduğunu vurguladı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar