Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66744
-1.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3490.91
-0.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.14
-4.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.9
-1.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

CFTC, Kırmızı Listesine Hangi Kuruluşları Ekledi?

CFTC: ”Kayıtsız kuruluşlarla, özellikle de böyle bir gözetim olmadan ve sınırlarımızın ötesinde faaliyet gösterenlerle işlem yapmak, ABD müşterilerini önemli ve endişe verici risklere maruz bırakabilir.”

Clock
Paylaş
CFTC, Kırmızı Listesine Hangi Kuruluşları Ekledi?

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), en az altısı kripto paralarla ilgili hizmetler sağlayan 34 kayıtsız yabancı kuruluşu kırmızı listesine eklediğini duyurdu.

CFTC, 14.07.2022 Perşembe günü yaptığı duyuruda; ikili opsiyon ticareti, döviz ve kripto paralar da dahil olmak üzere hizmet sağlamak için CFTC’ye kaydolması gereken şirketlerin listesini genişlettiğini açıkladı. Eksik kayıt listesine ya da kırmızı listeye yapılan eklemeler arasında B.O TradeFinancials, CryptoBO, Bitpay Options, CryptoSphereFX, Direct Cryptos ve Prime Crypto FX gibi kripto para şirketleri de yer alıyor.

728×90 muhabbit - CFTC, Kırmızı Listesine Hangi Kuruluşları Ekledi?300x250 muhabbit - CFTC, Kırmızı Listesine Hangi Kuruluşları Ekledi?

İlginizi çekebilir: Eski CFTC Başkanı Timothy Massad, Kripto Para Borç Verme Platformları Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu!

CFTC, 2015’ten itibaren bugüne kadar 202 şirketi kırmızı listeye aldı ve ABD merkezli yatırımcıları çok sayıda dolandırıcılık şikayeti gören ürünlere ve pazarlara katılırken dikkatli olmaları konusunda uyardı. 14.07.2022 Perşembe günü eklenen kripto para şirketleriyle bağlantılı web sitelerinden bazıları duyuru paylaşıldığı sırada zaten yayında değildi. CFTC yetkilisi Kristin Johnson, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“CFTC’ye kayıtlı olmayan bu kuruluşlarla işlem yapan müşteriler, uzun süredir benimsenen ve CFTC’nin piyasa gözetiminde olan müşteri korumalarından ve güvencelerinden yararlanamayabilirler. Kayıtsız kuruluşlarla, özellikle de böyle bir gözetim olmadan ve sınırlarımızın ötesinde faaliyet gösterenlerle işlem yapmak, ABD müşterilerini önemli ve endişe verici risklere maruz bırakabilir.”

CFTC2 Muhabbit 1200x600 - CFTC, Kırmızı Listesine Hangi Kuruluşları Ekledi?

CFTC ve SEC Dijital Varlıklarla İlgili Sorumlulukları Alabilir

CFTC; Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile birlikte, kripto para şirketlerini içeren davalarda icra işlemleri başlatma yetkisine sahip birkaç ABD devlet dairesinden biri… Ayrıca dijital varlıklar için net bir çerçevenin olmaması nedeniyle sektördeki birçok uzman, ABD’de faaliyet göstermek için gereken regülasyonların düzensiz doğasıyla ilgili endişelerini sık sık dile getirmekte. Bununla birlikte, 2022 Haziran ayında milletvekilleri, SEC ve CFTC’nin dijital varlık alanında farklı sorumlulukları nasıl üstlenebileceğini ele almayı amaçlayan bir yasa tasarısı sundu.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar