Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69814.07
-1.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3755.42
3.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.4
1.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $620.1
3.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Chainlink LINK Fiyat Analizi 14.12.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Chainlink LINK Fiyat Analizi 14.12.2021

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Chainlink yani LINK inceleyeceğim. Teknik açıdan LINK grafiğini değerlendireceğiz ve oluşturabileceğimiz setupları ele alacağız. Sizleri çok fazla bekletmeden LINK fiyat analizimize geçelim.

LINK Fiyat 14 Aralık 2021

Son bir aylık fiyat performansına baktığımız zaman %50 civarında bir düşüş yaşadığını görmekteyiz. Düşüş sırasında alınan tepkiler sınırlı oldu ve gittikçe derinleşti. 20 dolar seviyesinin altına inen LINK, şu an 17.59 dolar seviyesinde işlem görmekte.

728×90 muhabbit - Chainlink LINK Fiyat Analizi 14.12.2021300x250 muhabbit - Chainlink LINK Fiyat Analizi 14.12.2021

LINK Grafik 14 Aralık 2021

HXpFYSWc - Chainlink LINK Fiyat Analizi 14.12.2021
Chainlink LINK fiyat grafiği 14.12.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafiğimizde kullanılan veriler Binance borsasının sağladığı LINK/USDT paritesine aittir. 4 saatlik zaman diliminde incelediğimiz grafik TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Grafik üzerinde bir adet yeşil düşen trend çizgisi bulunmaktadır. Düşen trend çizgisinden alınan tepkiler beyaz ok işaretleri yardımıyla gösterilmiştir. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

LINK Analiz 14 Aralık 2021

LINK grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini mor alanlar ile belirttim. Grafiğimizde dikkat etmemiz gereken en önemli nokta düşen trend çizgisi olacaktır. Düşen trend çizgimize toplam 5 temas bulunmakta. Bu veri trend çizgimizi güvenilir yapmak için yeterli görünüyor. Destek bölgesi ile düşen trend çizgisi arasında işlem gören LINK için kırılım yakın görünüyor. Düşük tepeler oluşturarak fiyat hareketini devam ettiren LINK, son tepe bölgesini aşması durumunda düşüş trendini sonlandıracaktır. Şu an için böyle bir yapı bulunmamakta. Bu nedenle fiyatı alarm kurarak takip etmeye devam edeceğim.

Analiz kısmında belirttiğim gibi düşen trend çizgisinin altında kaldığı sürece dikkatli olmakta fayda var. Düşen trend çizgisinin kırılması durumda Risk/Ödül oranı yüksek setup kurabiliriz.

Chainlink grafiği için teknik değerlendirmem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar