Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63433.99
2.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.26
1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.24
-3.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415
0.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Chainlink LINK Fiyat Analizi 09.02.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Chainlink LINK Fiyat Analizi 09.02.2022

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Chainlink yani LINK inceleyeceğim. Son zamanlarda yaşanan yükseliş yönlü hareketlerden LINK nasıl etkilenmiş detaylı şekilde inceleyeceğiz. Ayrıca grafiğimizin güncel durumunu ele alacağız. Sizleri çok fazla bekletmeden LINK fiyat analizimize geçelim.

Binance BannerBinance Banner

Yükselen trend çizgisini kaybetmesiyle birlikte sert düşüş yaşayan LINK 13,48 dolar seviyesinden tepki aldı. Yükselen trend çizgisi kırılımı ile 13,48 dolar seviyesi arasında %40 oranında bir düşüş gerçekleşti. Şu anki değerine batığımız zaman 18,55 dolar seviyesinde işlem görmekte.

Chainlink LINK fiyat grafiği 09.02.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

4 saatlik zaman diliminde inceleyeceğimiz grafiğimiz, Binance borsasının sağladığı Chainlink/TetherUS (LINK/USDT) paritesine aittir. Ayrıca grafiğimiz TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Grafik üzerinde bulunan yeşil yükselen trend çizgisini daha önceki LINK fiyat analizlerimizde kullanmıştık. Yükselen trend çizgisinden alınan tepkileri beyaz ok işaretleri ile belirttim. Grafiğin alt kısmında ise RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

Grafik üzerinde bulunan mor alanlar her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgesi olarak çalışmakta. Grafiğimizin sol tarafında görüldüğü gibi 17,5 dolar seviyesi oldukça önemli bir seviye. Bu seviyeden alınan tepkilere bakacak olursak oldukça güvenli bir destek bölgesi olduğunu anlayabiliriz. Destek seviyemizi kullanarak yeni pozisyon arayanlar, destek bölgesinin altında zarar kesebilir. Diğer yandan hedef olarak alınabilecek seviyeler ise 20,5 dolar direnç bölgesi ve 25,2 dolar direnç seviyesidir. Umarım destek seviyesini kaybetmez ve yükselen dip seviyeleri oluşturarak ivmeli bir yükseliş gerçekleştirir.

LİNK Fiyat Analizi 2-doğru

LINK grafiğinde herhangi bir formasyon bulunmamakta. Bu nedenle sadece destek ve direnç bölgelerini takip ediyoruz. Grafiğini yakından takip ettiğim Chainlink, destek seviyesinin altına inmediği sürece 20,5 dolar seviyesine kadar bir yükseliş gerçekleştireceğini düşünmekteyim.

Chainlink grafiği için teknik değerlendirmem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde LINK/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar