Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63358.5
2.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3475.48
1.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.74
-2.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.7
1.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Chainlink LINK Fiyat Analizi 12.06.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Chainlink LINK Fiyat Analizi 12.06.2021

Herkese merhaba ben CryptoTepe. Bugünkü fiyat analizi yazımda Chainlink yani LINK inceleyeceğiz. Bildiğiniz gibi en son LINK grafiğimi 2 hafta önce güncellemiştim. Bugün yaşanan gelişmeler sonucu istediğimiz hareketin gerçekleştiğini görüyoruz. İsterseniz LINK grafiğimiz için olası teknik hareketleri değerlendirmeye başlayalım.

Binance BannerBinance Banner

Son LINK fiyat analizimizde BTC tarafından bir düşüş gelmesi durumunda LINK için kanal alt çizgisini tekrar test edebileceğini yazmıştım. Kanal alt çizgisine gelmesi veya oluşan ikinci kanalımızın yukarı yönlü kırılması durumunda alım yapmanın sağlıklı olacağını belirttim. LINK 28.05.2021 tarihli fiyat analizimi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Chainlink LINK fiyat grafiği 12.06.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Chainlink için hazırladığım grafikte destek ve direnç bölgelerimizi belirtmedim. Buradaki amacım grafikteki oluşan paralel kanal yapısını net bir şekilde görmenizi sağlamak. Yukarıda gördüğümüz yeşil yükselen paralel kanalın aşağı yönlü kırılmasıyla bir kanal boyu düşerek, kanal alt çizgisinden destek buldu. Kanal alt çizgisinden aldığı destek ile kanal üst çizgisine kadar yükseldi ve burası bizim pozisyondan çıkış noktamızdı. Şu an kanal alt çizgisine tekrar gelmesiyle aynı senaryonun yaşanması bizim için en pozitif olay olacaktır. Kanal alt çizgisinden giriş yapanlar için pozisyonun yaklaşık kâr oranı %9-10 civarında bulunuyor. Şu an yapılacak strateji direnç bölgelerinde ve kanal orta çizgisinde pozisyonu hafifletmek. Kanal üst çizgisine kadar yükseliş olması durumunda pozisyonu kapatıp oluşacak yapıyı tekrar takip etmek olacaktır. Kanal ihlali durumunda dikkatli olmak gerekir.

Chainlink grafiğimiz için güncellemem bu şekilde, gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar