Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66339.2
-0.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3208.23
0.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.39
-2.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.6
1.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Chainlink LINK Fiyat Analizi 17.05.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Chainlink LINK Fiyat Analizi 17.05.2022

Herkese iyi akşamlar bu akşamki fiyat analizi yazımda Chainlink (LINK) fiyat grafiğini inceleyeceğim. En son LINK fiyat analizimi yaklaşık 6 ay önce yapmışım. Bu yazı ile bu uzun süreyi sonlandırmak istedim. Ayrıca birçok altcoin fiyat grafiği oldukça benzer yapılar oluşturmakta. Bu yazı ile bir nevi tüm altcoinler için genel bir yazı olacak.

728×90 muhabbit - Chainlink LINK Fiyat Analizi 17.05.2022300x250 muhabbit - Chainlink LINK Fiyat Analizi 17.05.2022

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşlerde LINK fiyatı 5,50 dolar seviyesinin de altına kadar geriledi. Bu hareket mum fitili olarak kaldı. Yazıyı hazırladığım sırada 7,60 dolar bölgesinden işlem görüyor.

LINK Grafik 17 Mayıs 2022

G6AVXKKG - Chainlink LINK Fiyat Analizi 17.05.2022
Chainlink LINK fiyat grafiği 17.05.2022. 4 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında listeli Chainlink süresiz vadeli kontratına ait fiyat verileri. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

LINK Analiz 17 Mayıs 2022

Yazının başında da bahsettiğim gibi son zamanlardaki altcoin hareketleri birbirine oldukça benzemekte. Özellikle UST krizi sonrasındaki toparlanma hareketleri. Aslında bu grafik üzerinden birçok altcoini yorumlamış olacağız.

Bugün grafikteki iki yeşil bölge ile ilgileneceğiz. Bunlar 8 dolar bölgesindeki direnç ve 6 dolar bölgesindeki destek seviyesi. eğer fiyat bu bölgeden toparlanacaksa burada yapacağı hareketler oldukça önemli. Fiyatın 5,30 dolar(12 Mayıs) bölgesine kadar gerilemesinden sonra fiyatın toparlanırken sıkışma eğiliminde olduğunu görmekteyiz. Fiyat 8 dolardaki dirence çıkarken ve test ederken yaptığı tepe ve dip bölgelerine baktığımızda hareketin kısaldığını görmekteyiz. Bu tarz sıkışmalardan sonra genelde fiyat bir yöne doğru sıkışmayı kırıp hızlı bir hareket gerçekleştiriyor. Şu an için bu kırılım yönünü belirlemek biraz zor. Bunun için 8 dolardaki direnç seviyesini ve 7,15 dolardaki yaptığı son dip seviyesini takip edeceğim. İçimden bir ses maalesef ki bu kırılımın aşağıya doğru olacağını söylüyor. Eğer bu kırılım aşağıya doğru olursa 6 dolar bölgesini takip edeceğim ve bu bölge veya yakınında dönüş göstergeleri arayacağım. Bu bölgede oluşabilecek bir ikili dip formasyonu orta vadede kripto para piyasasına rahat bir nefes aldıracaktır.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde LINK/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar