Muhabbit

Chainlink (Link) Fiyat Analizi 20.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz . Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Chainlink fiyat analizi Draco

Bugün inceleyeceğimiz coin Chainlink veya daha bilinen adıyla yani kısaltmasıyla LINK. Bugün yaşanan Bitcoin fiyat düşüşünden LINK de nasibini aldı şimdi bakalım bu düşüş kalıcı mı olacak veya muhtemel dönüş bölgesi neresi.

Chainlink LINK fiyat grafiği 20.01.2021. 4 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafikteki yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Bunlar önceden hazırladığım fiyat analizi yazılarında kullandığım destek bölgeleri. Bu düşüşte de bunların güzel bir biçimde çalışacağını düşünüyorum.

Bugün grafik üzerinde gördüğüm net bir formasyon yok. Ancak bu destek bölgelerini inceleyeceğiz. Bu düşüş devam ederse muhtemel dönüş ve tepki alacağı yerleri belirleyebilmek için. İlk destek bölgemiz 18-18,4 dolar bölgesi. Bu bölgeler size biraz büyük gelebilir ancak büyük zaman diliminde baktığımız için 10-20 centlik bölgeler belirlemek bizi yanıltmaktan başka bir şey yapmaz. 18-18,4 dolar bölgesi son tepe bölgemiz. Bundan dolayı burası dikkatle takip edilmelidir.

İkinci destek bölgemiz ise 16-16,6 dolar bölgesi. Benim bu grafikte en önemli gördüğüm destek açıkçası. Eğer düşüş devam ederse burada dönüş formasyonu ararım veya en azından buradan tepki alacağını düşünüyorum. Ayrıca yaşanan son yükseliş trendinin 12,5 dolar civarından başlayan hareket 0,618 fibonacci geri çekilmesi de bu destek bölgesine denk geliyor. Bu durum da bu bölgenin önemini arttırıyor haliyle.

Ek olarak grafikte bir de RSI trendi bulunmakta. Ancak o şu an bana pek güvenilir gelmedi. İlerde bunun hakkında yeni gelişmeler olursa aktarmaya devam edeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version