Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60987.67
6.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3299.36
1.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.52
-1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.8
3.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Chainlink LINK Fiyat Analizi 24.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Chainlink LINK Fiyat Analizi 24.05.2021

Herkese selamlar ben CryptoTepe bugünkü fiyat analizi yazımızda Chainlink yani LİNK inceleyeceğiz. LİNK fiyat analizimizde teknik olarak oluşabilecek durumları değerlendireceğiz. Genel olarak büyük düşüş yaşayan markette Chainlink bu durumdan nasıl etkilendi gelin hep birlikte inceleyelim.

Binance BannerBinance Banner

Chainlink LINK fiyat grafiği 24.05.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

LİNK grafiğimize baktığımız zaman yükselen bir kanal yapısı görmekteyiz. Oluşan paralel kanal yapısı, kanal alt çizgisi ve kanal üst çizgisine en az iki kez test ettiği için bir kanal yapısı olarak kabul edebiliriz. Farklı bakış acılarına göre 3-2 olmak üzere en az 5 vuruş olması gerektiği de değerlendirilir. Benim için de en az 5 vuruş olması daha sağlıklı olmaktadır. LİNK için oluşan kanal yapısını yeşil olarak belirttim ve bu paralel kanal vuruş sayısı ile paralel kanal olarak kabul edebiliriz.

Genel olarak, yükselen bir kanal çizgisi için kanal alt çizgisinden alınıp kanal ihlal edilmesi durumunda stop edilir. Hedef olarak da direnç bölgeleri, kanal orta çizgisi ve kanal üst çizgisi olarak değerlendirebilir.

Yükselen bir paralel kanalın alt çizgisinin kaybedilmesi durumunda bir kanal boyu daha düşüş beklenir. LİNK için oluşan durum tam olarak bunu destekler nitelikte, yeşil yükselen paralel kanalımız üst çizgiden dönmesiyle %70 oranında değer kaybederek bir kanal boyu kadar düşüş yaşadı. Bir kanal boyu kadar boyu kadar geriledikten sonra kanal alt çizgisinden destek bulmuş oldu. Bu noktadan sonra yukarıda anlattığım hedef olarak alınabilecek bölgeyi takip etmek ve kanal ihlali durumunda dikkatli olmak gerekir.

LİNK grafiğimiz için teknik değerlendirmelerim şimdilik bu kadar, her zaman olduğu gibi gelişmeler olduğu takdirde LİNK grafiğimizi tekrar güncelleyeceğiz.

Bugünkü fiyat analizi yazımızda paralel kanal formasyonunu da kısaca anlatmış olduk. Markette gördüğünüz farklı coinler üzerinde uygulayıp kazanç sağlamanıza vesile oluruz umarım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar