Muhabbit

Chainlink (Link) Fiyat Analizi 28.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz . Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Chainlink fiyat analizi Draco

Bugün inceleyeceğimiz coin Chainlink yani LINK. Link yükseliş serisine devam etmekte. Fiyatı düşse bile kalkıp tekrar yeni bir tepe yapıyor. Hâl böyle olunca da sosyal medya platformlarında en çok konuşulan coinlerden biri halinde.

Chainlink LINK fiyat grafiği 28.01.2021. Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Öncelikle biraz küçük zaman diliminden başlayalım. Grafikteki yeşil alanlar her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Şu an fiyatın üzerinde fraktal direnç bölgesi olarak sadece 26 dolar bandı bulunmakta.

Fiyatın 23,6 dolar bandındaki bölgeyi kırıp retest ettiğini görmekteyiz. Grafikte bu bölgenin önceden güzel bir şekilde çalıştığını görmekteyiz. Bundan dolayı burada yaptığı hareketi retest olarak alabiliriz. Yani şu anki görünüme göre fiyatın buradan tepki alması muhtemel.

Bir de son düşüşün tepki aldığı bir trend bölgesi bulunmakta. Bu saatlik zaman diliminde zor seçilen bir yapı çünkü yapı oldukça büyük ondan dolayı aşağıdaki grafiğe bakalım.

Chainlink LINK fiyat grafiği 28.01.2021. 6 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafiği 6 saatliğe alınca yapı net olarak görünmekte. Son düşüşü de saydığımızda fiyat bu trende 4 test yaptığını söyleyebiliriz. Fiyatın bu trend üzerinde henüz yorulmadığını da görmekteyiz. “Yorulmak” derken aslında şunu kastediyorum. Bir parite destek veya trend üzerinde tepki alamıyorsa fiyat oradan sekmiyorsa fiyat yorulmuş diyebiliriz ve o destek veya trendin kırılma ihtimali artar. Ancak bu trende baktığımızda her testinde güzel tepkiler almış. En azından şu an için kırılımını beklemek yanlış olacaktır.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version