Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63763.02
3.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3488.93
2.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.72
-1.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.6
1.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Chiliz CHZ Fiyat Analizi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chiliz’i inceliyoruz. Chiliz grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Chiliz CHZ Fiyat Analizi

Selamlar,  ben CryptoTepe bugünkü fiyat analizi yazıma geçmeden önce fiyat analizlerine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim. Neden sadece majör coinleri incelediğimizi soran arkadaşlar oluyor, incelediğimiz altcoinleri seçerken hacimlerinin yüksek olmasına dikkat ediyoruz. Diğer altcoin incelemeleri için telegram kanalımıza katılabilirsiniz arkadaşlar, bu açıklamayı yaptıktan sonra fiyat analizimize geçebiliriz. Bugün fiyat analizi serimize yeni eklediğim CHİLİZ yani CHZ’yi inceleyeceğiz. Şimdi CHZ grafiği bize neler anlatıyor son durumuna bakalım.

Binance BannerBinance Banner

Chiliz CHZ fiyat grafiği 11.05.2021. Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Grafikte mor belirttiğim alanlar her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmakta ve grafiğimiz de yeşil düşen trend çizgimiz bulunmaktadır.

Bildiğiniz gibi haberleri ve hızlı yükselişiyle gündeme gelen CHZ 1 dolar psikolojik direncine yaklaşırken büyük düşüş yaşamıştı. Şu an son tepe noktasından yaklaşık %50 gerileyen CHZ 0.44 dolar seviyelerinde işlem görmekte.

Gelelim grafiğin şimdiki durumuna, dün yaşanan BTC sert düşüşü sonrası CHZ 0.42-0.43 dolar bölgesindeki desteğinden tepki aldı.

1 saatlik grafiğe baktığımız zaman düşen bir trend görmekteyiz. Düşen trend çizgimizin oldukça sağlıklı çalıştığını söyleyebiliriz. Kırılım oluşması halinde hacimli bir tepki alması muhtemeldir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta düşen trend kırılımı direnç altında oluşursa direnç bölgesinden tepki alıp trend altına düşebilir ve yapıyı bozabilir bu nedenle trend altına tekrar düşerse stop olunabilir, umarım düşen trend kırılımı destek bölgesine yakın ve direnç bölgemizden uzak olur.

Fiyat düşen trend çizgimizi tekrar test edene kadar yakın takipte kalmakta fayda var. Destek bölgemizin kırılması durumunda alt destekleri test etmek isteyebilir. Bu bölgede yapacağı hareketi oldukça önemli olacağını düşünüyorum.

Şimdilik CHZ için söyleyeceklerim bu kadar, her zaman olduğu gibi gelişmeler oldukça güncellemesini yapacağım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar