BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Chiliz (CHZ) Grafik Yorumu

Socios.com futbol takımları ile taraftarlar arasındaki bağı artırarak taraftarların kulüpler üzerindeki etkisini artırmak için hayata geçirilen bir platformdur. Chiliz (CHZ) ise, Socios.com üzerinde kullanılan dijital para birimidir.

Yayın:

-

kripto para analiz

Muhabbit ekibinin sevilen analistlerinden Akın_C, sizler için CHZ nin grafiğini yorumladı.

Bu yazı hazırlandığı anda önemli bazı bilgiler ile başlamakta fayda var;
Tarih değiştiğinde bu bilgiler de değişiklik gösterebilir!

Toplam Arz Adedi: 8.888.888.888 CHZ
Dolaşan Arz Adedi: 3.763.669.182 CHZ
24 Saatlik Hacim: $1.799.486 USD
192,69217750 BTC
9.500 ETH

Piyasa Değeri: $28.766.132 USD
3.080 BTC
151.869 ETH

Bulunduğu marketler ve hacim bilgileri; (Kaynak: Cmc)

CHZ Chiliz Hacim 3 Şubat 2020

Bazı bilgileri verdikten sonra $CHZ nedir? Ve bu zamana kadar önemli neler yapmışlar onlara kısaca değinelim;

Socios.com futbol takımları ile taraftarlar arasındaki bağı artırarak taraftarların kulüpler üzerindeki etkisini artırmak için hayata geçirilen bir platformdur. Chiliz (CHZ) ise, Socios.com üzerinde kullanılan dijital para birimidir. Taraftarların söz sahibi olabildiği daha şeffaf ve demokratik olması haricinde hem kulübe hem taraftarına kazanım sağlayabilecek bir düşünce.

Chiliz (CHZ), kısa vadede dünyaca ünlü bir çok kulüple (Atletico de Madrid (ATM), Paris Saint-Germain (PSG), Liverpool, Juventus, Galatasaray) anlaşma sağladı. Ayrıca taraftar tokenleri için bir kripto borsası kurduğunu duyurdu. Ayrıca ücretsiz taraftar token ve Chiliz avlayabileceğiniz eğlenceli bir uygulaması mevcut.

Son olarak bu tarih itibari ile teknik olarak kendi fikirlerimi aktarmaya çalışacağım.

CHZ Chiliz ile ilgili paylaştıklarım yatırım tavsiyesi olmayıp, sadece şahsi yorumumdur!

$CHZ Günlük Grafik Yorumu;

Günlükte kama yapısından çıkmış ve düşen trendline kırılmış. Günlük grafik için majör destek ve dirençler grafikte belirlenmiş. 70 ve 55 majör destekler. 93-120-146-174 majör dirençler. Günlük düşen trendline’ı kırması günlük olarak trendin değiştiği anlamına gelmiyor. Trend yönü günlük zaman dilimi için hala düşüş yönünde. Şu an için görüntü olumlu. Yükselişin devamı için 93 satsta önemli bir direnci var.

https://www.tradingview.com/x/US9mIBow/

$CHZ Chiliz 4H Grafik Yorumu;

4H zaman diliminde çift dip ihtimali oluşmuş. 76-77 sat 4h zaman dilimi için destek niteliğinde görülüyor. Çift dip neckline seviyesi aynı zamanda günlük direnç olan 93 seviyesi. Bu seviye aynı zamanda 4h içinde direnç olarak önümüze çıkıyor. Bu bölgede düşüş trendi yavaşlayıp yatay trende dönüşmüş durumda. Yatay trend için 93 sat seviyesi direnç, 77 sat seviyesi destek olarak belirlemek mümkün.

https://www.tradingview.com/x/b4fGrL4C/

$CHZ Chiliz 1H Grafik Yorumu;

1H zaman diliminde yükseliş yönünde bir trendline ve trend oluşmuş. 84 ve 81 sat 1h için minör destek seviyeleri , 81 sat değeri 1h için aynı zamanda yüksek dip seviyemiz, ayrıca birde trendline’ ımız mevcut. Bu trendline kırılmadığı sürece kısa vadeciler için korkulacak bir durum gözükmüyor.

https://www.tradingview.com/x/gL4pFQNe/

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Coin Fiyat Analizi 1.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Binance coin’i inceliyoruz (1.12.2020). Binance coin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Bugün Binance Coin yani BNB’nin fiyat analizini hazırladım. Bildiğiniz üzere BNB, Binance borsasının coini ve BNB kullanıcıları Binance borsasında bazı avantajlar elde ediyorlar. Diğer yandan da BNB Binance ekosisteminin belkemiğini oluşturuyor diyebiliriz. Haliyle Binance ekibi de BNB’yi ayakta tutmak ve daha iyi yerlere getirmek için sürekli çaba sarfediyor.

Binance coin BNB fiyat grafiği 1.12.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafikte Görmüş olduğunuz yeşil alanlar önceden belirlediğim destek/direnç bölgeleri. Bu bölgeleri baya önceden belirlememe rağmen hâlâ düzgün bir şekilde çalışmaktalar. Siz de fiyat analizi yazılarımdaki bölgeleri grafiklerinize ekleyebilir veya kendiniz takip ettiğiniz grafik üzerlerinde destek/direnç çalışması yaparsanız bunları uzun bir süre boyunca kullanabilirsiniz. Takip ettiğiniz her grafikte destek/direnç bölgelerini belirlemek için birkaç dakika ayırırsanız ilerleyen zamanlarda daha rahat edersiniz.

Fiyat 32 dolar bölgesindeki direnci kıramayınca aldığı ret ile birlikte yükselen trendini kırdığını görmekteyiz. Bu kırılımla birlikte düşüş 29,5 dolar bölgesindeki destekte şimdilik son bulmuş görünüyor. Bu düşüşün yükselen trenddeki fibonacci oranına baktığımızda 0,5 geri çekilme seviyesine denk geldiğini görmekteyiz. Bu trendin hedeflerinin tamamlandığını düşünmekteyim. Bundan dolayı sonraki süreçte bu trendi takip etmeyeceğim.

Fiyattaki genel görünüme bakacak olursak, fiyat hareketinde bir olumsuzluk görünmüyor. Fiyat 32 dolar bölgesini test ettikten sonra önceden kırdığı direnci (29,5 dolar) dönüp retest etmiş durumda. Fiyatın 29,5 dolar bölgesi altında mum kapanışı yapmadığı müddetçe tekrar 32 dolar bölgesindeki direnci zorlayacağını düşünüyorum.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Huobi ETH 2.0 İçin Tek Tıkla Staking Hizmeti Başlatıyor!

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

Kripto para borsası Huobi, Ethereum 2.0 için staking hizmeti sunmaya başladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0’ın ilk adımı olan ETH 2.0 Faz 0 yarın itibarıyla başlatılıyor. Beacon Chain’in aktive edilmesi ile birlikte Ethereum 2.0’a geçişin ilk aşaması başlatılmış olacak.

Bu süreç içinde ETH’larını stake eden yatırımcılar staking geliri ile ödüllendirilecek.

ETH 2.0 kontratına yapılan yatırma işlemi ile kazanılan ödüller için Huobi çok daha kolay bir yol bulmuş görünüyor. Huobi üzerinde ETH 2.0 staking işlemi gerçekleştiren kullanıcılar, ağda sürekli güncellenen staking ödüllerinden faydalanabilecekler.

Son 24 Saat

Staking işlemleri için son 24 saatin içinde bulunmakta olan ETH 2.0 ağı, Huobi’den büyük destek görmüş durumda. Minimum stake miktarını 0.1 ETH olarak belirleyen Huobi, güncel verilere göre maksimum yüzde 17 minimum yüzde 6 staking geliri sunacak.

Güncel staking ödül oranı ise şu şekilde:

Ethereum 2.0

Beacon Chain üzerinde herhangi bir sorun olması durumunda stake edilen miktarlarda herhangi bir kayıp olmayacağını belirten Huobi ekibi, zararın kendileri tarafından karşılanacağının altını çiziyor.

Huobi’de henüz hesabınız yoksa burada bulunan link üzerinden hızlıca kayıt olarak staking işlemini tamamlayabilir, ekstra olarak 170 $’a varan yeni kayıt bonuslarından faydalanabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.