BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Chromia’nın Yeni Projesi Mines of Dalarnia!

Chromia Studios’un geliştirdiği oyun, kullanıcılara açılmış durumda.

Yayın:

-

Hiç şüphesiz, blockchain teknolojisinin en eğlenceli kullanım alanlarından biri çevrimiçi oyun endüstrisi. Bu durumla birlikte geliştiriciler, oyunlara dijital para birimleri entegre ederek oyun zevkini yukarıya taşıyorlar.

Chromia ise, bu trende katılan en yeni isimlerden biri. Chromia Studios, 22 Nisan tarihinde Workinman ile birlikte Mines of Dalarnia’nın alpha versiyonunu yayınladı. Chromia Testnet kullanıcıları için ücretsiz sunulan Mines of Dalarnia, mobil ve bilgisayar platformu için erişilebilir durumda.

Workinman ile yapılan ortaklığın meyvesi olan Mines of Dalarnia, 2019 yılında duyuruldu. Aralık ayında yapılan ortaklıktan sadece 3 ay sonrasında, oyun için erken erişime katılan oyuncuların sayısı 6.000 civarına ulaşmıştı. An itibariyle oyuncular oyuna erişebiliyor ve oyundan kazandıkları ganimetleri, Chromia para birimine dönüştürebilirler.

Mines of Dalarnia

Ücretsiz sunulan aksiyon oyunu, açıklamalara göre merkezsiz bir yapıya sahip değil. Diğer blockchain tabanlı oyunların aksine, Mines of Dalarnia, bu teknolojiyi güvenlik açısından kullanıyor. Oyunun amacı ise, oyuncuların sahip oldukları ışık kaynağı tükenmeden hızlıca toplayabildikleri kadar ganimet toplamak. Bu ganimetleri, bulundukları tünellerin içinde katlettikleri yaratıkların bıraktığı kasalardan elde ediyorlar.

Oyuncular ganimet elde ettikçe, oyunun onlara sunduğu Chromia para birimine dönüştürebiliyor ve ayrıca sanal madencilik arazileri satın alabiliyor. Oyuncular bu arazileri kiralayabiliyor ya da diğer oyunculara belli bir miktar karşılığı satabiliyor.

Bu denli özelliğe sahip olan oyun, günümüzde aktif olan bilgisayar ve mobil cihazların çoğunda çalışacak şekilde tasarlanmış.

Alpha Aşaması

Alpha aşamasında olan oyunun, Beta sürümüne geçildiği zaman bütün kayıtlı verilerin silineceğine dikkat çekiyor. Her ne kadar bütün kayıtlı veriler silinecek olsa dahi skor tablosuna kayıtlı olan verileriniz silinmeyecek. Ayrıca bu skor tablosunda derece elde ederseniz eşsiz hediyeler kazanmanız söz konusu.

Chromia ve Projeleri

Bir blockchain firması olan Chromia, çevrimiçi oyunlara teknik çözümler sunma amacı güden bir yardımcı görevi görüyor. Mines of Dalarnia’nın yanı sıra, Chromia’nın geliştirdiği iki proje daha var. Bunlardan biri, Chromunity. Diğeri ise Green Assets Wallet.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Iota, Zincirler Arası Çalışabilirlik İçin Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Iota Vakfı, dağıtılmış defter teknolojilerindeki araştırmaları destekleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın:

-

IOTA (MIOTA) hackinden sonra kurucusundan açıklama geldi

Kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Iota Vakfı, Nesnelerin İnterneti için yeni Christian Doppler Laboratuvarı Blockchain Teknolojileri organizasyonuna (CDL-BOT) endüstriyel bir ortak olarak katıldığını duyurdu.

Alanında ilk örnek olan laboratuvar, Viyana Teknoloji Üniversitesi’nde bulunuyor ve Nesnelerin İnterneti için Blok Zinciri Teknolojileri (CDL-BOT) olarak adlandırılıyor. Christian Doppler Laboratuvarı, bilim ve özel sektör arasındaki başarılı işbirliğini kolaylaştırmada Avusturyalı bir öncü olan devlet destekli Christian Doppler Gesellschaft tarafından finanse edilmektedir.

Laboratuvar, 26 Kasım tarihinde Avusturya Dijital ve Ekonomik İşler Bakanı Margarethe Schramböck tarafından dijital bir törenle resmi olarak açıldı. Yeni kurulan laboratuvarın günlük kullanım senaryolarının dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) uygulanmasını genişletmek isteyen kurumlar ve işletmeler arasındaki kamu / özel ortaklıklardaki araştırma ve geliştirmeye odaklanacağı bildirildi.

Iota’nın yeni kurulan oluşum içinde beraber çalışacağı bir de araştırma ortağı bulunuyor. Vakıf, kendisini “ilk çoklu blok zinciri sistemi” olarak tanımlayan yeni araştırma ortağı Pantos ile birlikte CDL-BOT’a katılıyor. Pantos, kripto para birimleri gibi varlıklar için Viyana merkezli bir ticaret platformu olan BitPanda’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Yeni kurulan laboratuvarı yönetecek olan Prof. Stefan Schulte konu ile ilgili olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“Nesnelerin İnternetinde DLT tabanlı ödemeler ve veri alışverişi için artan sayıda potansiyel uygulama alanıyla, yeni DLT’lerin entegre edilmesi gerekiyor. Bunun yanında farklı DLT’ler arasında birlikte çalışabilirlik gerekli hale geliyor. Bu son derece güncel konuya yeni çözümler bulmak için IOTA Vakfı ve Pantos ile ortak araştırma yapmayı dört gözle bekliyorum.”

Son olarak İota tarafından yapılan bir açıklamada, IOTA Vakfı için, Christian Doppler Laboratuvarı ortaklığının, akademik araştırmaları güçlendirmede ve bunu Avrupa’nın önde gelen özel sektör girişimleriyle ortaklaşa yaparak bu tür faaliyetlerin endüstriler arasında uygunluğunu sağlamada büyük bir adım olduğu bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ethereum Classic Yeni Güncellemesi İle E3 ve E7 Cihazlarına Destek Verecek!

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Yayın:

-

ethereum classic thanos

Ethereum Classic 29 Kasım’da Thanos “hard fork”u ile yeni bir güncelleme alacak.

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Madencilik Ekipmanı

Ethereum Ağının Yüzde 30’u Geçiş Yapabilir

Bildiğiniz üzere Ethereum tarafında DAG dosyası sebebiyle E3 ve E7 cihazları Ethereum madenciliği yapamaz konuma gelecek. Bahsi geçen cihazlar ise Ethereum ağındaki madencilik gücünün yüzde 30’unu oluşturmakta. Bu noktada getirilecek destek ile birlikte E3 ve E7 cihazlarının Ethereum Classic tarafına geçiş yapması olası görünüyor. Böylesi büyük bir hash gücünün Ethereum Classic ağına geçiş yapması fiyatlama tarafında büyük etki yaratabilir gibi görünüyor.

Thanos Güncellemesi Hakkında

Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesi 29 Kasım Pazar günü 11,700,000’inci blokta gerçekleştirilecek.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere güncelleme ile birlikte madencilik ekosisteminde değişikliğe gidilecek. MESS algoritması ile yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlayan ETC Labs, ağa daha çok madencinin katılması ile hash gücünü yükselterek, saldırıları daha da zorlaştıracak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz dönemde Ethereum Classic Phoenix, Atlantis ve Agharta güncellemelerini almıştı.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.