Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60759.82
0.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3321.9
0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.17
4.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $400.6
-2.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Chromia’nın Yeni Projesi Mines of Dalarnia!

Chromia Studios’un geliştirdiği oyun, kullanıcılara açılmış durumda.

Clock
Paylaş
Chromia’nın Yeni Projesi Mines of Dalarnia!

Hiç şüphesiz, blockchain teknolojisinin en eğlenceli kullanım alanlarından biri çevrimiçi oyun endüstrisi. Bu durumla birlikte geliştiriciler, oyunlara dijital para birimleri entegre ederek oyun zevkini yukarıya taşıyorlar.

Chromia ise, bu trende katılan en yeni isimlerden biri. Chromia Studios, 22 Nisan tarihinde Workinman ile birlikte Mines of Dalarnia’nın alpha versiyonunu yayınladı. Chromia Testnet kullanıcıları için ücretsiz sunulan Mines of Dalarnia, mobil ve bilgisayar platformu için erişilebilir durumda.

Binance BannerBinance Banner

Workinman ile yapılan ortaklığın meyvesi olan Mines of Dalarnia, 2019 yılında duyuruldu. Aralık ayında yapılan ortaklıktan sadece 3 ay sonrasında, oyun için erken erişime katılan oyuncuların sayısı 6.000 civarına ulaşmıştı. An itibariyle oyuncular oyuna erişebiliyor ve oyundan kazandıkları ganimetleri, Chromia para birimine dönüştürebilirler.

Mines of Dalarnia

Ücretsiz sunulan aksiyon oyunu, açıklamalara göre merkezsiz bir yapıya sahip değil. Diğer blockchain tabanlı oyunların aksine, Mines of Dalarnia, bu teknolojiyi güvenlik açısından kullanıyor. Oyunun amacı ise, oyuncuların sahip oldukları ışık kaynağı tükenmeden hızlıca toplayabildikleri kadar ganimet toplamak. Bu ganimetleri, bulundukları tünellerin içinde katlettikleri yaratıkların bıraktığı kasalardan elde ediyorlar.

Oyuncular ganimet elde ettikçe, oyunun onlara sunduğu Chromia para birimine dönüştürebiliyor ve ayrıca sanal madencilik arazileri satın alabiliyor. Oyuncular bu arazileri kiralayabiliyor ya da diğer oyunculara belli bir miktar karşılığı satabiliyor.

Bu denli özelliğe sahip olan oyun, günümüzde aktif olan bilgisayar ve mobil cihazların çoğunda çalışacak şekilde tasarlanmış.

Alpha Aşaması

Alpha aşamasında olan oyunun, Beta sürümüne geçildiği zaman bütün kayıtlı verilerin silineceğine dikkat çekiyor. Her ne kadar bütün kayıtlı veriler silinecek olsa dahi skor tablosuna kayıtlı olan verileriniz silinmeyecek. Ayrıca bu skor tablosunda derece elde ederseniz eşsiz hediyeler kazanmanız söz konusu.

Chromia ve Projeleri

Bir blockchain firması olan Chromia, çevrimiçi oyunlara teknik çözümler sunma amacı güden bir yardımcı görevi görüyor. Mines of Dalarnia’nın yanı sıra, Chromia’nın geliştirdiği iki proje daha var. Bunlardan biri, Chromunity. Diğeri ise Green Assets Wallet.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar