Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66447.98
-0.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3517.57
-2.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.64
-4.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.6
-0.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

CHZ Tekrar Yükselir Mi? Detaylı Chiliz Fiyat Analizi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chiliz’i inceliyoruz. Chiliz grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
CHZ Tekrar Yükselir Mi? Detaylı Chiliz Fiyat Analizi

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Chiliz yani CHZ’yi inceleyeceğim. CHZ grafiğini teknik açıdan detaylı şekilde inceleyeceğim. Ayrıca CHZ ne zaman yükselir sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Kripto para piyasasında işlem yapan hemen hemen herkesin en az bir kez alıp sattığı coinlerden biri olan CHZ grafiği bizlere neler anlatıyor? Hazırsanız fiyat analizimize geçelim.

728×90 muhabbit - CHZ Tekrar Yükselir Mi? Detaylı Chiliz Fiyat Analizi300x250 muhabbit - CHZ Tekrar Yükselir Mi? Detaylı Chiliz Fiyat Analizi

CHZ Fiyat 23 Ocak 2022

Tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 0,944 dolar seviyesini gören CHZ, zirvenin %79.5 oranında altında işlem görmekte. Anlık fiyatına baktığımız zaman 0,186 dolar seviyesinde işlem görmekte. Dün yaşanan düşüş sonrası 0,16 dolar seviyesine gören CHZ, bu seviyeyi en son 23 Mayıs 2021 tarihinde görmüştü.

CHZ Grafik 23 Ocak 2022

ahfXHvO8 - CHZ Tekrar Yükselir Mi? Detaylı Chiliz Fiyat Analizi
Chiliz CHZ fiyat grafiği 23.01.2022 4 saatlik grafik veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafiğim de TradingView aracılığıyla Binance borsasının verilerini kullanmayı tercih ettim. CHZ/USDT paritesini kullanarak hazırladığım grafiğim 4 saatlik zaman dilimindedir. Oldukça sade şekilde takip edeceğimiz grafiğimizin üzerinde destek, direnç ve trend çizgisi bulunmaktadır. Grafik üzerindeki beyaz belirteçler fiyatın aldığı tepkileri göstermekte.

CHZ Analiz 23 Ocak 2022

Grafik üzerinde görülen mor renkli alanlar destek ve direnç bölgelerini göstermekte. CHZ fiyatının ne zaman yükseleceğini belirleyecek en önemli etken düşen trend çizgisi olacaktır. Grafik üzerinde görünen 5 temaslı düşen trend çizgisi bulunmakta. Daha büyük zaman diliminde bakıldığımız zaman bu trend çizgisinin 30 Ekim 2021 tarihinde başladığını belirtmek isterim. Fiyatın düşen trend çizgisi altında işlem görmesi olumlu karşılanmaz.

chz fiyat analizi 4 - CHZ Tekrar Yükselir Mi? Detaylı Chiliz Fiyat Analizi

CHZ Ne Zaman Yükselecek?

Yukarıda belirttiği gibi düşen trend çizgisi fiyat açısından olumsuz karşılanır. Düşen trend çizgisinin kırılması durumunda fiyat açısından yükseliş beklentim oluşacaktır. Bu nedenle Düşen trend çizgisini yakından takip ediyor olacağım. Düşen trend çizgisine alarm kurarak oluşacak fırsatlardan hızlıca haberdar olunabilir.


Peki düşen trend çizgisinin kırılması durumunda ne yapmalıyız? Aslında bu sorunun cevabı risk ve kasa yönetiminizle doğrudan ilişkili, işlem açılmadan önce Risk/Ödül oranı belirlenmelidir. Risk satışı yaparak ve pozisyonun stop seviyesini yükselterek taşımak oldukça mantıklı bir stratejidir. Sonuç olarak stop mesafenizi ayarladıktan sonra grafik üzerinde belirttiğim direnç seviyelerini takip edebilirsiniz.

CHZ Yorum 23 Ocak 2022

Kısaca özet geçecek olursam, CHZ fiyatında beklenen yükselişin düşen trend çizgisinde gizli olduğunu söyleyebilirim. Teknik açıdan destek seviyelerinde dip aramak yerine düşüş trendinin bitmesini beklemek daha mantıklı olacaktır.

Chiliz grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Önümüzdeki günlerde grafiğimizi tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar