Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56145.49
9.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3224.61
3.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.25
5.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.4
2.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin Alipay’e ve 5 Bankaya Ültimatom Verdi!

Çin Halk Bankası, yerel bankalara ve ödeme sağlayıcılarına ulaştı.

Clock
Paylaş
Çin Alipay’e ve 5 Bankaya Ültimatom Verdi!

The Financial Association News‘ün 21 Haziran tarihli bir haberine göre Çin Halk Bankası, 5 bankaya ve Alipay’e kripto paralar ile ilgili ültimatom verdi.

Binance BannerBinance Banner

Elde ettiğimiz bilgilere göre, Çin Ziraat Bankası, İnşaat Bankası, Çin Posta Tasarruf Bankası, Sanayi Bankası ve Alipay ile görüşme gerçekleştiren hükümet, Sanal para ticareti faaliyetlerinin normal ekonomik ve mali düzeni bozduğuna, yasa dışı sınır ötesi varlık transferi, kara para aklama ve diğer yasa dışı sorunları teşkil eden faaliyetleri doğurduğuna dikkat çekti.

Çin’e göre, bankalar ve ödeme kuruluşları, “Bitcoin Risklerinin Önlenmesine İlişkin Bildiri” ve “ICO Finansman Risklerinin Önlenmesine İlişkin Duyuru” ve bunun gibi diğer düzenleyici gereklilikleri kesinlikle uygulamalı ve KYC yükümlülüklerini ciddiyetle yerine getirmeli.

Burada kurumların üzerine düşen görev ise, OTC masalarını ve sanal para borsalarını kapsamlı bir şekilde araştırmak, tanımlamak ve işlem fonlarının ödeme bağlantısını zamanında kesmek olarak görünüyor.

Katılımcı kurumlar, Çin Halk Bankası’nın isteklerine sıkı bir şekilde çalışacaklarını ve sanal paralar ile ilgili ticari faaliyetlerde bulunmayacaklarını söyledi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Çin Haberleri için: Çin haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar