Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56311.79
9.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3231.09
4.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.45
6.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.5
3.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Çin Polisi WoToken Olayının Ponzi Düzenini Ortaya Çıkardı!

Çin polisi PlusToken olayına benzer yeni bir scam olan WoToken olayına dair ponzi düzenini ortaya çıkardı!

Clock
Paylaş
Çin Polisi WoToken Olayının Ponzi Düzenini Ortaya Çıkardı!

Çin polisi PlusToken olayına benzer yeni bir scam olan WoToken olayına dair ponzi şemasını ortaya çıkardı!

Çin polisinin ortaya çıkardığı WoToken olayı kripto para tarihindeki en büyük scam olaylardan biri olarak sayılabilir. Çin medyasında yeni gelişmelere dair çıkan haberde, Çin polisi 700.000’den fazla insanın dolandırıldığı WoToken scaminin Ponzi düzenini ortaya çıkardı.

Binance BannerBinance Banner

Çin yerel haber merkezi Qianba’da çıkan haberde, Çin Halk Mahkemelerinde yargılanmak üzere üç sanık daha ele geçirildi. Sanıkların yaklaşık 46 Bitcoin, 56 Bitcoin Cash, 2 milyondan fazla Ethereum, 292 bin Litecoin ve 684 bin EOS çaldığı belirtildi. Sanıklar mahkemenin gerçekleri çarpıttığını savundu ancak suçlarını itiraf etmelerine rağmen en az altı aydan 11 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldılar.

Şu zamana dek 7,7 milyar yuan yani yaklaşık olarak 7,5 milyar Türk lirası çaldıkları tespit edilen suçluların öz geçmişleri de pek iç açıcı değildi. Daha önce mali suçlar veya finansal verilerin girilmesiyle ilgili dolandırıcılıklar yüzünden hapse girip çıktıkları belirtildi.

2018 yılından beri WoToken projesinin bilincinde olduklarını ifade eden Çinli yetkililer, projenin elebaşını bulmak amacıyla gizli görevler oluşturduklarını belirttiler.

plustoken

Kripto para dünyasında özellikle Çin’de önemli bir yere sahip olan analist Dovey Wan, Çin merkezli başka bir ponzi olan PlusToken olayına değindi. PlusToken ile WoToken’ın ortak noktası olduğunu belirterek WoToken’ın elebaşının daha önce PlusToken ponzisinde önemli bir yeri olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte Wan Bitcoin’de tarihi bir düşüşün tekrarlanabileceğini öne sürdü. PlusToken olayı sonrası bir düşüş olduğunu belirterek bu düşüşün WoToken olayı sonrası da tekrarlanmasının olası olduğunu ve Bitcoin’in fiyatının düşebileceğini söyledi.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar