Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60224
3.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3214.64
1.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.26
0.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.8
0.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Çin’den 1.5 Milyon Dolarlık Airdrop Geliyor! DCEP Tamam!

Çin’in Shenzhen şehrinin Luohu Bölgesi’nde gerçekleştirilecek çekiliş ile birlikte halkı dijital paraya hazırlamak amaçlanıyor.

Clock
Paylaş
Çin’den 1.5 Milyon Dolarlık Airdrop Geliyor! DCEP Tamam!

Çin, merkez bankası dijital parası çalışmaları kapsamında 10 Milyon Yuan (1.5 Milyon $) değerinde airdrop yapacak. Çin’in Shenzhen şehrinin Luohu Bölgesi’nde gerçekleştirilecek çekiliş ile birlikte halkı dijital paraya hazırlamak amaçlanıyor.

728×90 muhabbit - Çin'den 1.5 Milyon Dolarlık Airdrop Geliyor! DCEP Tamam!300x250 muhabbit - Çin'den 1.5 Milyon Dolarlık Airdrop Geliyor! DCEP Tamam!

Çekiliş ile birlikte Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından ortaya konan “dijital yuan”ın benimsenme hızının artırılması bekleniyor.

Hang Seng Bank Baş Ekonomisti Dan Wang, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. South China Post’a verdiği demeçte 10 Milyon Yuan’lık çekilişin toplamda 50 Milyon Yuan’lık bir talep oluşturmasını bu durumu da memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Yeni dijital yuan ile birlikte nakitsiz bir topluluk yaratmayı amaçlayan Çin Hükümeti, 2020 yılının başında resmi ağızdan açıklama yapmış ve atılan adımı Digital Currency Electronic Payment (DCEP) olarak adlandırmıştı.

Coronavirus etkisi sebebiyle hızlı giden dijital yuan sureci hız kesmiş ve sessizliğe bürünmüştü. Yaz ayları itibarıyla Çin’de coronavirus etkisinin azalması dijital yuan sürecini yeniden başlatmıştı. Geçtiğimiz aylarda bazı şehirlerde test edilen merkez bankası dijital parası, artık resmi olarak hayata geçecek gibi görünüyor.

Hareketli yaşamı ve büyük alışveriş merkezleri ile tanınan Luohu Bölgesi’nde yapılacak “airdrop”un yanı sıra “red packet” etkinliği de düzenlenecek. Her bir paket içerisinde 200 yuan (30 USD) bulunacağı belirtilmiş durumda.

Shenzhen şehrinde yaşayan vatandaşlar, iShenzhen uygulaması üzerinden çekilişe kayıt olup katılabilecek. Shenzhen Hükümeti tarafından ortaya konan iShenzhen uygulaması blockchain tabanlı yapısı ile dikkat çekiyor.

Şanslı kişilerin Pazar günü açıklacağının da altı çizilmiş durumda. Kazanan vatandaşların Digital Renminbi App üzerinde cüzdanlarını oluşturarak ödüllerini talep etmeleri gerekmekte.

Ödüller Luohu bölgesindeki 3,389 işletmede geçerli olup kullanılabilecek. Kullanıcıların bu bakiyeleri 12 Ekim ile 18 Ekim tarihleri arasında kullanması gerektiği South China Post tarafından açıklanmış durumda.

Çin Hükümeti tarafından atılan dijital para adımlarını nasıl yorumlarsınız?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar