Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67193.14
0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.39
-0.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.7
8.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.2
0.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin’den Metaverse Hamlesi Geldi! Çin Metaverse Çalışma Grubu Kurdu!

Kripto paraların yasak olduğu Çin’de, metaverse konusunda teknoloji şirketlerinin de içinde yer aldığı bir çalışma grubu kuruldu

Clock
Paylaş
Çin’den Metaverse Hamlesi Geldi! Çin Metaverse Çalışma Grubu Kurdu!

Çin’den metaverse hamlesi geldi. Kripto paraların yasak olduğu Çin’de, metaverse konusunda teknoloji şirketlerinin de içinde yer aldığı bir çalışma grubu kuruldu. Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olarak karşımıza çıkan Çin bu kez ise meta sektörünü standartlaştırmayı teşvik etmek üzere çalışma grubu oluşturdu. Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) Cuma günü yayınlamış olduğu bildiride, söz konusu bu grubun hükümet, akademi ve şirket temsilcilerin den oluştuğunu belirtti. Çalışma grubunun üyeleri arasında Huawei, Ant Group, Tencent, Baidu, NetEase ve Sense Time gibi dev teknoloji şirketleri yer alıyor

728×90 muhabbit - Çin'den Metaverse Hamlesi Geldi! Çin Metaverse Çalışma Grubu Kurdu!300x250 muhabbit - Çin'den Metaverse Hamlesi Geldi! Çin Metaverse Çalışma Grubu Kurdu!

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT), Eylül Ayında Yayınladığı Bir Belgede Metaverse Teknolojisinin Faydalarına Değinmişti!

MIIT, Eylül ayında yayınlanan bir belgede, metaverse teknolojisinin standartların formüle edilmesi ve paydaşlar arasında fikir birliği sağlanması açısından faydalı olabileceğini belirtmişti. Bakanlığın yeni yaptığı açıklamada ise akademik ve endüstriyel açıdan mevcut durumda metaverse konusunda bir fikir birliğinin olmadığı, aynı zamanda sermaye ve iş hayatında da spekülasyonlar oluşturarak, gerçek teknolojik gelişiminin sekteye uğradığını söyledi.

Çin, kripto para birimi yasağına rağmen blockchain teknolojisini benimsemeye devam ediyor. Bakanlık Aralık ayında yaptığı açıklamalarda ise Web3’ü güçlendirme sözü vermişti. MIIT Aralık ayında yayınladığı bir belgede Web3’ün gelişim yolunu açıklığa kavuşturmak için strateji belgeleri oluşturmayı planladığını söylemişti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar