Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61290.01
-2.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3382.08
-0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.18
1.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.1
-0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin’in Madencilik Yasağı Dünyanın Geri Kalanı için Olumlu!

Clock
Paylaş
Çin’in Madencilik Yasağı Dünyanın Geri Kalanı için Olumlu!

Çin’in kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici baskısı, büyük madencileri uzaklaştırmaya devam ediyor. Dubai merkezli yatırım şirketi IBC Group’un, ülke genelindeki farklı şehirlerden gelen yasak duyurularının ardından Çin’deki Bitcoin ve Ethereum madencilik faaliyetlerini sona erdirmeyi planladığı bildirildi.

728×90 muhabbit - Çin'in Madencilik Yasağı Dünyanın Geri Kalanı için Olumlu!300x250 muhabbit - Çin'in Madencilik Yasağı Dünyanın Geri Kalanı için Olumlu!

Grup, Çin’in en büyük madencilik operasyonlarının sahibi ve kaynaklara göre faaliyetlerini Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan, İzlanda ve çeşitli Güney Amerika ülkelerine dağıtmayı planlıyor.

Bunun yanı sıra IBC Group, kısa bir süre önce merkez üssünü, Kanada Toronto’ya taşımıştı.

IBC Group başkanı ve iMining CEO’su Khurram Shroff, madencilik faaliyetlerine odaklanan kripto para alanı üzerindeki baskı hakkında yorumda bulundu. CEO’ya göre Çin’in sebep olduğu bu durum, geçici bir rahatsızlık olarak nitelendiriliyor. Ayrıca Shroff, çeşitlendirilmiş madencilik tesislerinin dünyanın geri kalanı için harika bir haber olduğunu da söylüyor.

Çin’in madencilik operasyonlarına olan tutumu, Kanada için büyük bir fırsat olacak. Toronto Menkul Kıymetler Borsası kısa bir süre önce dünyanın ilk Bitcoin ETF’sini kabul etti. Bu nedenle ülke, kripto para birimlerini benimseme konusunda önde görünüyor.

Çin, Nisan ayı ortasında Xinjiang madencilik merkezindeki büyük ölçekli elektrik kesintilerinin ardından dikkatini kripto para madenciliği endüstrisinin enerji tüketimine çevirdi. Hükümet, sıkı bir şekilde denetimi yaptı ve belli başlı yasaklar getirdi.

Bununla beraber uzmanlar, o zamandan bu yana madencilik faaliyetlerinin Çin’den dış dünyaya doğru kayacağını söylüyordu.

Galaxy Digital‘den Mike Novogratz, uzun vadede Bitcoin ekosistemi için bu durumun yararlı olduğunu söylerken, Gemini’nin eski güvenlik mühendisi Brandon Arvanaghi, “Baskı Bitcoin’in başarısız olduğunu değil, çalıştığını gösterir.” dedi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Çin Haberleri için: Çin haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar