Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67145.03
-3.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3750.18
0.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.67
-4.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.9
-3.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Çin’in Resmî Haber Ajansı, NFT’lerden Dijital Fotoğraf Koleksiyonu Yayınlayacak!

Çin’in resmî haber ajansı Xinhua, NFT’lerden oluşan bir dijital fotoğraf koleksiyonunu ve bu koleksiyonu metaverse’e taşıyacağını açıkladı.

Clock
Paylaş
Çin’in Resmî Haber Ajansı, NFT’lerden Dijital Fotoğraf Koleksiyonu Yayınlayacak!

Çin kripto para dünyasındaki baskıcı tavrını devam ettirirken, ülkenin resmî haber ajansı Xinhua, NFT’lerden oluşan bir dijital fotoğraf koleksiyonu yayınlayacağını açıkladı.

Çin’in resmî haber ajansı Xinhua’da yer alan habere göre, “dijital fotoğraf koleksiyonu” yayınlanacak. Önemli nokta ise bu koleksiyonun NFT’lerden oluşması ve dijital anıların “metaverse’e entegre edilmesi” oluyor.

NFT koleksiyonunun içeriği ise ayrı bir konu. Koleksiyonda 2021 yılında gazeteciler tarafından çekilen 11 fotoğrafın 10 bin kopyasının yer alması planlanıyor. Bu 11 fotoğraftan biri ise Çin Komünist Partisi’nin 100. yıl dönümü için yapılan törende çekilmiş.

728×90 muhabbit - Çin'in Resmî Haber Ajansı, NFT'lerden Dijital Fotoğraf Koleksiyonu Yayınlayacak!300x250 muhabbit - Çin'in Resmî Haber Ajansı, NFT'lerden Dijital Fotoğraf Koleksiyonu Yayınlayacak!

Çin NFT Konusunda Karışık Mesajlar Veriyor!

Çin, kripto para dünyasındaki baskılarından sonra NFT konusunda henüz bir karara varabilmiş değil. Kripto para alım satımını ve madenciliğini yasaklayan ülkenin NFT konusuna “sıcak baktığı” durumlar mevcut.

Ancak geçtiğimiz kasım ayında Çin Halk Bankası yetkililerinden Gou Wenjun NFT ve Metaverse kavramlarını da içeren bir konuşma yaptı. Konuşmasında yatırımcılara dijital varlıklara karşı dikkatli olmaları yönünde uyarılar yapan Gou Wenjun, fiziki bir temelleri olmadığı için dijital varlıkların yasa dışı faaliyetlerde kullanılabileceklerini ifade etti.

Gou Wenjun tarafından yapılan uyarılara rağmen 1360 yerel şirket, Metaverse ile alakalı tam 8534 adet “ticari marka” başvurusunda bulundu. Marka tescil başvurusu yapanların içinde tüm dünyada etkin bir şekilde bilinen teknoloji markası Huwaei de bulunmakta.

Çin’in henüz NFT ve metaverse konusunda kesin bir karara varmadığı bilinmekte. Ancak resmî haber ajansının NFT’lerden oluşan bir dijital fotoğraf koleksiyonunu metaverse’e taşıyacağını açıklaması Çin’in bu kavramlar ile iyi geçinmeyi düşündüğü şeklinde yorumlanmakta.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar