Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65594.05
2.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3123.21
4.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.08
9.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.4
2.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin’in Sichuan Kentindeki Bitcoin Madencilerinin Elektrikleri Kesilecek!

Bitcoin madenciliğine yapılan engellemeler devam ediyor.

Clock
Paylaş
Çin’in Sichuan Kentindeki Bitcoin Madencilerinin Elektrikleri Kesilecek!

Çin’in büyük Bitcoin madenciliği merkezi olan Sichuan kent yetkilileri, 18 Haziran’da elektrik üretim şirketlerinin, herhangi bir dijital para madenciliğine güç sağlamayı derhal durdurmalarını talep eden resmi bir belge yayımladı.

728×90 muhabbit - Çin'in Sichuan Kentindeki Bitcoin Madencilerinin Elektrikleri Kesilecek!300x250 muhabbit - Çin'in Sichuan Kentindeki Bitcoin Madencilerinin Elektrikleri Kesilecek!

Sichuan Enerji Bürosu ve Sichuan Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından yayımlanan belgede Bitcoin madencileri hedef alınmış durumda.

Adsiz 7 712x600 - Çin'in Sichuan Kentindeki Bitcoin Madencilerinin Elektrikleri Kesilecek!
İlgili Belge

Yapılan açıklamada devlet kurumlarının yerel Bitcoin madencilerinin kapatılmasıyla ilgili iki ana önlem aldığı bildiriliyor. Bu durumda, geçtiğimiz ay Çin Devlet Konseyi toplantısında gündeme getirilen Bitcoin madenciliği hakkındaki üst düzey açıklamanın etkili olduğu söyleniyor.

Alınan önlemlerin, hükûmetle birlikte çalışan, belirli sanayi bölgelerinde kurulan ve hükûmete kayıtlı olan 26 adet maden işletmesini doğrudan etkileyeceği bildirildi.  

Alınan Önlemler

Bu kapsamda alınan ilk önlemler arasında, Devlet Şebekesi gibi devlete ait alt güç üreticilerinin ve distribütörlerinin, 20 Haziran’a kadar şimdiye kadar Bitcoin madenciliği tesisi olarak bildirilen 26 kuruluşun hidroelektrik tedariklerinin kesilmesi yer alıyor. Belgede yer alan bu 26 kuruluşun çoğunun, daha önce uyumlu bir yöntem olduğuna inanılan şekilde Sichuan’daki Hidroelektrik Tüketim Endüstriyel Gösteri Bölgelerinde faaliyet göstermelerine izin verildiği biliniyor.

Alınan ikinci önlem ise, eyalet hükümet kurumunun devlete ait enerji kuruluşlarının yanı sıra belediye ve ilçe düzeyindeki yönetimlerin ağlarındaki denetimleri genişletmeleri ve madencilik tesislerine yapılan hizmetin derhal kesilmesi istendi.  

Tüm bu gelişmelerden sonra Devlete ait enerji santrallerinin, özel olarak üretilen hidroelektrik kullanarak yapılan Bitcoin madenciliğine ait çiftliklerin bu durumdan nasıl etkileneceği merakla bekleniyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar