BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Çin’in Sichuan Kentindeki Bitcoin Madencilerinin Elektrikleri Kesilecek!

Bitcoin madenciliğine yapılan engellemeler devam ediyor.

Yayın:

-

Çin engel muhabbit

Çin’in büyük Bitcoin madenciliği merkezi olan Sichuan kent yetkilileri, 18 Haziran’da elektrik üretim şirketlerinin, herhangi bir dijital para madenciliğine güç sağlamayı derhal durdurmalarını talep eden resmi bir belge yayımladı.

bybit 300x250 - Çin'in Sichuan Kentindeki Bitcoin Madencilerinin Elektrikleri Kesilecek!

Sichuan Enerji Bürosu ve Sichuan Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından yayımlanan belgede Bitcoin madencileri hedef alınmış durumda.

Adsiz 7 712x600 - Çin'in Sichuan Kentindeki Bitcoin Madencilerinin Elektrikleri Kesilecek!
İlgili Belge

Yapılan açıklamada devlet kurumlarının yerel Bitcoin madencilerinin kapatılmasıyla ilgili iki ana önlem aldığı bildiriliyor. Bu durumda, geçtiğimiz ay Çin Devlet Konseyi toplantısında gündeme getirilen Bitcoin madenciliği hakkındaki üst düzey açıklamanın etkili olduğu söyleniyor.

Alınan önlemlerin, hükûmetle birlikte çalışan, belirli sanayi bölgelerinde kurulan ve hükûmete kayıtlı olan 26 adet maden işletmesini doğrudan etkileyeceği bildirildi.  

Alınan Önlemler

Bu kapsamda alınan ilk önlemler arasında, Devlet Şebekesi gibi devlete ait alt güç üreticilerinin ve distribütörlerinin, 20 Haziran’a kadar şimdiye kadar Bitcoin madenciliği tesisi olarak bildirilen 26 kuruluşun hidroelektrik tedariklerinin kesilmesi yer alıyor. Belgede yer alan bu 26 kuruluşun çoğunun, daha önce uyumlu bir yöntem olduğuna inanılan şekilde Sichuan’daki Hidroelektrik Tüketim Endüstriyel Gösteri Bölgelerinde faaliyet göstermelerine izin verildiği biliniyor.

Alınan ikinci önlem ise, eyalet hükümet kurumunun devlete ait enerji kuruluşlarının yanı sıra belediye ve ilçe düzeyindeki yönetimlerin ağlarındaki denetimleri genişletmeleri ve madencilik tesislerine yapılan hizmetin derhal kesilmesi istendi.  

Tüm bu gelişmelerden sonra Devlete ait enerji santrallerinin, özel olarak üretilen hidroelektrik kullanarak yapılan Bitcoin madenciliğine ait çiftliklerin bu durumdan nasıl etkileneceği merakla bekleniyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit 300x250 - MonoX Platform Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Trend Haberler