Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68700
1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3874
0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.23
0.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin’in Xinjiang Bölgesi, Yerel Kripto Para Madencilerine Kapatma Talimatı Verdi!

Çin’de madencilere yönelik baskılar devam ediyor.

Clock
Paylaş
Çin’in Xinjiang Bölgesi, Yerel Kripto Para Madencilerine Kapatma Talimatı Verdi!

Çin’in Xinjiang eyaletindeki yetkililer, bölgede faaliyet gösteren kripto para madencilerine, faaliyetlerini durdurmaları konusunda talimat verdi.

Xinjiang’daki Changji Hui Özerk Bölgesi’ndeki Reform ve Kalkınma Komisyonu, 8 Haziran tarihinde Zhundong Ekonomik Teknolojik Kalkınma Parkı’ndaki alt hükümet yetkililerine bir bildiri yayımladı. Bildiride, Zhundong bölgesinde bulunan madencilere, 8 Haziran Çarşamba günü Çin saatiyle 14:00’a kadar yönetimleri altındaki tüm kripto para madenciliği faaliyetlerini durdurmaları talimatının verildiği bildirildi.

728×90 muhabbit - Çin’in Xinjiang Bölgesi, Yerel Kripto Para Madencilerine Kapatma Talimatı Verdi!300x250 muhabbit - Çin’in Xinjiang Bölgesi, Yerel Kripto Para Madencilerine Kapatma Talimatı Verdi!

Zhundong bölgesi, kömüre dayalı enerji santralleri ve endüstriyel fabrikalar dahil olmak üzere çeşitli kömür üretim endüstrilerine ev sahipliği yapan 15.500 kilometrekarelik bir alan olarak biliniyor. Ayrıca, yüksek fosil yakıt enerjisi kapasitesi nedeniyle ülkedeki en büyük Bitcoin madencilik tesislerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Baskılar Devam Ediyor

Yapılan açıklamada, talimatın, geçen ay Çin Devlet Konseyi toplantısında gündeme getirilen ve Bitcoin ticareti ve madencilik faaliyetlerine yapılan baskılara dayandığı söyleniyor. Hatırlanacağı üzere Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, 2026 yılından itibaren Çin’in ülke endüstrileri tarafından üretilen karbon ayak izini azaltmak için yüksek enerji tüketen projeleri iptal etmeye başlayacağını açıklamıştı.

Son olarak yapılan açıklamada, bildirime gerekçe olarak, Çin Ulusal Reform ve Kalkınma Komisyonu tarafından kabul edilen “Sabit Varlık Yatırım Projelerinin Enerji Tasarrufu İncelemesi için Önlemler” ile ilgili yönetmelik gösterildi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar