Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64249.88
-3.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3174.46
-8.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.34
-8.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.1
-3.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Çinli Madencilik Şirketi Kazakistan’a Madencilik Ekipmanı Gönderdi!

BIT Mining, Kazakistan’a Bitcoin madenciliği ekipmanları gönderdi.

Clock
Paylaş
Çinli Madencilik Şirketi Kazakistan’a Madencilik Ekipmanı Gönderdi!

BIT Mining, Kazakistan’a Bitcoin madenciliği ekipmanları gönderdi.

Eski adıyla 500.com olarak bilinen BIT Mining, Çin menşeli bir madencilik şirketi olarak öne çıkıyor. Shenzhen merkezli bir online iddia ve çekiliş şirketi olarak operasyonlarını sürdüren şirket, 2021 yılı ile birlikte Bitcoin madenciliğine başlamıştı.

728×90 muhabbit - Çinli Madencilik Şirketi Kazakistan'a Madencilik Ekipmanı Gönderdi!300x250 muhabbit - Çinli Madencilik Şirketi Kazakistan'a Madencilik Ekipmanı Gönderdi!

New York Menkul Kıymetler Borsası’ında (NYSE) listeli bir şirket olarak öne çıkan BIT Mining, Asya ülkelerine madencilik ekipmanı sağlayan bir şirkete dönüşmüştü.

Yaptığı duyuru ile birlikte toplamda 18.2 petahash güce sahip 320 adet Bitcoin madenciliği cihazını Kazakistan’a gönderdiğini açıklayan BIT Mining, 27 Haziran tarihinde Kazakistan’a ulaşması beklenen cihazların ardından 1 Temmuzda iki yeni sevkiyat daha gerçekleştirilecek. Bu sevkiyatlarda ise 2,600 adet Bitcoin madenciliği cihazının ülkeye gönderilmesi hedefleniyor.

Kazakistan Yeni Merkez mi Olacak?

Çin tarafında oluşan olumsuz haberler ile birlikte Bitcoin’de hash rate düşüşü görülürken, Çin’deki madencilerin önemli bir kısmının farklı konumlar için arayışta olduğu biliniyor. Teksas ile birlikte Kazakistan ismi kulislerde fazlasıyla dolaşırken, bazı madencilerin yeni konumu olabilir gibi görünüyor.

Şirketin Çin’de bulunan 26 farklı madencilik çiftliği için kapatılma kararı alınmak zorunda kalmıştı. Şirket ise madencilik operasyonlarını Kazakistan’da sürdürecek gibi görünüyor.

Screen Shot 2021 06 22 at 14.47.16 659x600 - Çinli Madencilik Şirketi Kazakistan'a Madencilik Ekipmanı Gönderdi!
Havuzlara Göre Bitcoin Hash Gücü Dağılımı

BTC.com verilerine göre güncel Bitcoin Hash Gücü ise yukarıdaki gibi. Geçtiğimiz haftalarda Çin menşeli havuzlarda önemli kayıplar görülürken, bugün ise Poolin tarafında yüzde 17’lik bir artış görünüyor. Çin’den ayrılacak madencilik cihazlarının yeniden konumlandırılmasının ardından kaybedilen hash gücü tekrar yerine konulacak gibi görünüyor.

Bitcoin madenciliği ile ilgili Çin Hükümeti’nin kararlarını siz nasıl yorumluyorsunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar