Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52159.18
0.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3002.7
2.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.31
-2.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354.3
0.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Çinli Meitu Yeniden Bitcoin ve Ethereum Alımı Gerçekleştirdi!

Çinli Meitu, yaptığı duyuru ile birlikte yeni Bitcoin ve Ethereum alımı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Clock
Paylaş
Çinli Meitu Yeniden Bitcoin ve Ethereum Alımı Gerçekleştirdi!

Çinli Meitu, yaptığı duyuru ile birlikte yeni Bitcoin ve Ethereum alımı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Halka açık bir şirket olarak öne çıkan Meitu tarafından yapılan alım 21.6 Milyon $ BTC ve 28.4 Milyon $ değerinde ETH olarak açıklandı.

Binance BannerBinance Banner

Dün akşam saatlerinde ortaya çıkan verilere göre Meitu tarafından yapılan açıklamada hem Bitcoin hem de Ethereum yatırımı yapıldığının altı çiziliyor.

Bu ayın başında ilk Bitcoin ve Ethereum alımını gerçekleştiren şirket, kripto para yatırımı yapan, halka açık ilk şirket olarak öne çıkmıştı. Ay başında “Kripto Para Yatırım Planı” kapsamında alımlarına başlayan şirket, 40 Milyon $ değerinde ETH ve BTC alımı gerçekleştirmişti.

Toplam hedeflerinin 100 Milyon $ değerinde kripto para yatırımı yapmak olduğunu belirten planda aşama aşama ilerleyen şirket, Çin’de henüz beklediği ilgili görebilmiş değil.

Singapur merkezli alt şirketi aracılığı ile de 50 Milyon $’a yakın ek bir alım gerçekleştiren şirketin, belirttiği miktardan daha fazla alım yapıp yapmayacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Ethereum Miktarı Daha Fazla

Şirketin yaptığı alımlarda dikkat çeken bir nokta da alımların Ethereum ağırlıklı olması. ABD menşeli şirketlerin aksine Ethereum ağırlıklı olarak yatırımlarını sürdüren şirket, yüklü miktarda ETH yatırımı yapan halka açık ilk şirket olduğunu iddia ediyor.

Alımlara rağmen şirket hisselerinde önemli bir hareket mevcut değil. Geçtiğimiz dönemde (2017) birçok ICO yapması sebebiyle şirketin kurucusuna olan güven yüksek değil. Bu durum da Microstrategy benzeri bir hissede değer artışına engel oluyor gibi görünüyor.

Resim
MEITU

ABD’li şirketlerin ardından sizce Çinli halka açık farklı şirketler de kripto para yatırımı gerçekleştirecek mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar