Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67153.41
-0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3455.38
-1.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.93
1.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593
-1.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çinli Şirketler, Kripto Para Alanındaki Yatırımlarını Hong Kong’a Kaydırmaya Devam Ediyor!

Çin hükümetinin kripto paralara karşı koyduğu yasaklar ve düzenleyici baskılar, yatırımların Hong Kong’a yönelmesine neden oluyor.

Clock
Paylaş
Çinli Şirketler, Kripto Para Alanındaki Yatırımlarını Hong Kong’a Kaydırmaya Devam Ediyor!

Çin’in önde gelen sigorta şirketlerinden biri, Hong Kong’da iki kripto para yatırım fonunun kurulmasını desteklediğini duyurdu.

Şirketin attığı bu adım, Çin hükümetinin kripto paralara karşı koyduğu yasaklar ve düzenleyici baskıların sonucu olarak kabul ediliyor. Son zamanlarda bu benzeri Çin merkezli şirketler, kripto para alanında yapacakları girişimleri Hong Kong üzerinden faaliyete geçirmeye devam ediyor. Bu da Hong Kong’u kirpto para konusunda bir merkez haline getiriyor.

728×90 muhabbit - Çinli Şirketler, Kripto Para Alanındaki Yatırımlarını Hong Kong'a Kaydırmaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Çinli Şirketler, Kripto Para Alanındaki Yatırımlarını Hong Kong'a Kaydırmaya Devam Ediyor!

Yapılan açıklamada China Pacific Insurance Company (CPIC) isimli şirket, Waterdrip Capital ile güçlerini birleştirdi ve Hong Kong’da blockchain teknolojilerine odaklanacak iki yatırım fonu kurdu.

Waterdrip Capital, son dönemlerde kripto para alanında attığı adımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere şirket, blockchain odaklı projelerin yanı sıra Polkadot gibi kripto para girişimlerini de desteklemeye başlamıştı. 2017 yılında faaliyetlerine başlayan şirketin, ileri görüşlü Çinli blockchain öncüleri tarafından kurulduğu belirtiliyor.

Blockchain Teknolojisinin Geliştirilmesi Hedefleniyor

Hong Kong merkezli olacak şekilde başlatılacak girişimler, blockchain altyapısı, DeFi uygulamaları, Web3, metaverse ve NFT’lerin geliştirilmesine odaklanacak. Bunun yanında belirtilen alanlar ile ilgili yeni projelere erkenden yatırım yapılması hedeflenecek.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Şirket tarafından yapılan açıklamada, yeni girişimin arkasındaki temel amacın, yatırımcılara daha çeşitli ve yenilikçi yatırım seçenekleri sunmak olduğu belirtildi. Bu girişim için belirlenen hedef kitlenin ise şirketler ve aile ofisleri gibi kurumsal yatırımcıların olacağı belirtildi.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar