Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64277.76
4.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3089.01
3.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.55
5.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $554.4
1.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çinli Yetkililer, MDC Piramit Sisteminin Arkasındaki Kişileri Yargılıyor

MDC suçluları yakalandı ve davaları sürüyor

Clock
Paylaş
Çinli Yetkililer, MDC Piramit Sisteminin Arkasındaki Kişileri Yargılıyor

Yerel bir raporda, Çin’in Zigong Şehri olan Rong İlçesindeki yetkililerin, Magic Data Chain (MDC) sanal para birimi için piramit sistemini düzenlemekle suçlanan sekiz kişiyi yargıladığı belirtildi.

728×90 muhabbit - Çinli Yetkililer, MDC Piramit Sisteminin Arkasındaki Kişileri Yargılıyor300x250 muhabbit - Çinli Yetkililer, MDC Piramit Sisteminin Arkasındaki Kişileri Yargılıyor

Yayımlanan rapora göre, dava, Rong İlçesi Halk Savcılığı tarafından ele alındı. Dava, MDC’nin 12 çekirdek üyesinin tutuklamasından 10 ay sonra gerçekleştirildi.

Zigong Sehri 1067x600 - Çinli Yetkililer, MDC Piramit Sisteminin Arkasındaki Kişileri Yargılıyor

Sichuan Eyaleti Kamu Güvenliği Departmanından gelen bir rapora göre, MDC piramit şeması başlangıçta 2021 Mayıs ayında bozuldu. Ardından Rong İlçesindeki yetkililer tarafından yapılan soruşturmalar, sistemin 2019 Temmuz ayından bu yana var olduğunu belirledi.

Magic Data Chain (MDC) Pramit Sistemi

Yayımlanan raporlarda yetkililer, Yang adlı bir kişi tarafından yönetilen suçluların “Magic Data Chain” adlı bir blok zinciri internet sitesi ve “XIN Borsası” adlı bir döviz ticareti internet sitesi kurduğu belirtiliyor. Suçlular bu MDC sitesi üzerinden 147 milyon dolarlık (1 milyar yuan) işlem gerçekleştirdi.

Sistemin 2 milyon kayıtlı üyesi bulunuyordu ve Çin genelinde 30 yaklaşık 200.000 katılımcısı vardı. Raporlara göre Rong İlçesindeki yetkililerin MDC’ye baskını sırasında 4,4 milyon doların biraz üstünde varlık ele geçirildi ve donduruldu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar