Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62122.35
1.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3439.03
2.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.26
1.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.9
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Circle, ABD’deki Stablecoin Yasal Düzenlemesi İçin Bir Dizi Öneri İle Karşımızda!

Circle’ın baş strateji sorumlusu Dante Disparte, ABD yasa yapıcılarına stablecoin’ler için yasal bir yol geliştirilmesi çağrısında bulundu.

Clock
Paylaş
Circle, ABD’deki Stablecoin Yasal Düzenlemesi İçin Bir Dizi Öneri İle Karşımızda!

Circle Baş Strateji Sorumlusu ve daha önce kongre oturumlarında ifade veren Küresel Politika Başkanı Dante Disparte, Amerika Birleşik Devletleri yasa yapıcılarına, stablecoinler için yasal bir yol geliştirerek sektörde mevcut olan riskleri dengeleme çağrısında bulundu.

18 Temmuz 2022 Pazartesi günü yayımlanan bir blog yazısında Disparte, Circle’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki stablecoin politikasını şekillendirme çabalarının bir parçası olarak belirlediği 18 ilkeyi açıkladı. 54 milyar dolar tirajlı USD Coin’in (USDC) arkasındaki şirket olan Circle, mahremiyet endişelerinin altını çizdi.

Binance BannerBinance Banner

Disparte, ayrıca bankalar ve banka dışı şirketler arasında ABD dolarına sabitlenmiş bir dijital para birimi üzerinden “düzgün bir oyun alanı” oluşturulabileceğini savundu. Circle CSO’su stablecoinlerin bir merkez bankası dijital para birimi ile nasıl bir arada var olabileceğinin üzerine kafa yorulması gerektiğine ve yasal netlik ihtiyacına da vurgu yaptı. 

Disparte, Haziran 2022’de Avrupa Birliği’nin, AB üye ülkeleri arasında kripto para yasalarını uyumlu hale getirmeyi amaçlayan Kripto Para Varlık Çerçevesinde Piyasalar, diğer adıyla MiCA, yasasını kabul ettiğini belirtti. Circle CSO’su, ABD’nin stablecoin yasal düzenlemesinde “Trans-Atlantik veya küresel düzlemde yanlış düzenlemelerin oluşmasını önleme” çabasında lider bir rol üstlenebileceğini de sözlerine ekledi.

İlginizi çekebilir: Circle Uzun Zamandır Beklenen Nakit Rezervini Duyurdu!

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, Kasım 2021’de ülkedeki stablecoin yasal düzenlemesi hakkında bir rapor yayınlamıştı. Söz konusu politika önerileri, dijital varlığın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun “yasal çerçevesinin dışına” düşeceği bir noktaya kadar büyüyebileceği endişesine değinmiş, bu duruma çözüm olarak da Kongre’nin görüşü kapsamında “uygun federal gözetime” tabi olan stablecoin ihraççılarının gerekliliğini öne sürmüştü. 

Disparte, Nisan 2021’de Circle’a geçmeden önce Facebook’un daha sonra Diem olarak yeniden adlandırılan Libra stablecoin girişiminin bir parçasıydı. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar