Muhabbit

Circle, USDC’nin Polygon Ağında İşlemlere Başladığını Duyurdu!

Circle artık, Algorand, Avalanche, Ethereum, Flow, Hedera, Solana, Stellar ve TRON ağından sonra Polygon’da da işlemlere başlıyor.

polygon usdc

polygon usdc

Küresel bir finansal teknoloji firması ve aynı zamanda kripto para ödeme şirketi olan Circle, oldukça önemli bir duyuru gerçekleştirdi.

Duyuruya göre Circle, ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimi olan USD Coin’i (USDC) Polygon blok zincirine eklediğini duyurdu. Böylece Polygon USDC ile, kullanıcıların USDC’lerini Ethereum’un ana ağından Polygon’a bağlamaları gerekmeyecek.

Yani Circle müşterileri, Ethereum’dan Polygon’a stablecoin köprüleme işleminin ek maliyetine katlanmak zorunda kalmadan USDC kullanarak işlem yapabilecekler. Ayrıca kullanıcılar, resmi para birimlerini saniyeler içinde stablecoine çevirebilecekler.

Bilindiği üzere Ethereum-Polygon köprüsü, ETH işlemlerinden daha yavaş olduğu ve Ethereum ana ağ işlem ücretleri gerektirdiği için bazı problemleri beraberinde getiriyordu. Bunun önüne geçmek isteyen şirket, Circle platformunda destek kazanan USDC’nin ilk “köprülenmiş” versiyonu olan Polygon USDC’yi devreye almış oldu.

İlginizi çekebilir: Stablecoin: USDT ve USDC Nedir?

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Circle’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı Jeremy Allaire, şu ifadelere yer verdi:

“Circle Hesabında ve Circle API’lerinde Polygon USDC’yi desteklemek, USDC’yi daha önde gelen blok zincirlerinde birlikte çalışabilir hale getirmeye yönelik bir adımdır. Bu adım, dijital para biriminin daha fazla benimsenmesine yardımcı olacak.” 

Yeni girişim hakkında bir açıklama da Polygon’un Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal tarafından yapıldı:

“Sektördeki en hızlı büyüyen dijital para birimlerinden birinin Polygon’da kullanıma sunulduğunu görmekten heyecan duyuyoruz. Polygon USDC, ekosistemimizdeki işletmelerin ve borsaların DeFi topluluğunu daha da genişletmesini sağlayacak. Bunun yanında sorunsuz ve uygun maliyetli bir deneyim sunacak.”

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

USDC Birçok Ağda Bulunuyor

Polygon’un da eklenmesi ile Circle artık, Algorand, Avalanche, Ethereum, Flow, Hedera, Solana, Stellar ve TRON dahil olmak üzere toplam dokuz blok zincirinde USDC’ye destek sağlamış oldu.

Tether’den (USDT) sonra piyasadaki en büyük ikinci stablecoin olan USDC, The Block’s Data Dashboard’a göre, USDT’nin 71,39 milyar doları aşan arzına kıyasla, 38 milyar dolar toplam arzı ile ikinci sırada yer alıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version