Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69632.06
-1.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3747.47
2.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.82
1.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $617.7
3.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Citibank Bitcoin Raporunu Yayınladı!

ABD’li bankacılık devi Citi, Bitcoin raporunu yayınladı.

Clock
Paylaş
Citibank Bitcoin Raporunu Yayınladı!

ABD’li bankacılık devi Citi, Bitcoin raporunu yayınladı.

Bitcoin’in ilk çıkış noktası olan bir ödeme yöntemi halinden nasıl bir değer saklama aracına dönüştüğünden bahseden raporda, Bitcoin’i önemli kılan noktanın ne olduğu ve nasıl yeni fırsatlar yarattığından bahsediliyor.

728×90 muhabbit - Citibank Bitcoin Raporunu Yayınladı!300x250 muhabbit - Citibank Bitcoin Raporunu Yayınladı!

Küresel erişim ve tarafsız haliyle Bitcoin, uluslararası bir para birimi haline gelebilir. Bu durum; Bitcoin’in merkezsiz ve sınırsız yapısından, değer taşımadaki hızı ve maliyet avantajından, ödemelerinin güvenliğinden ve izlenebilirliğinden geliyor.

Bitcoin’in küresel çapta ticaret için kolaylıkla kullanılabileceğinin altını çizen Citi, Bitcoin’in aynı zamanda merkez bankası dijital parası yerine de tercih edilebileceğini belirtiyor.

Bitcoin’in herhangi bir devlete bağlı olmaması ve arzına müdahale edilemeyen yapısı sayesinde, ticarette siyasi kaygılardan uzak durulmasını sağlayabilir.

Rapor aynı zamanda Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununa da dikkat çekiyor. Ortalama olarak saniyede 5 transfer gerçekleştirebilen Bitcoin ağının Visa’da çok daha düşük seviyede ölçeklenebilir olmasından raporda özellikle bahsediliyor.

Bu rakamın Visa ağından yüzde 4,800 kat daha yavaş olduğundan bahseden Citi analistleri, aynı zamanda kurumsal yatırımcıların custody, güvenlik, ve madencilik noktalarında halen endişe taşıdığına raporda değiniyor. Oldukça uzun olan raporda Bitcoin ile ilgili birço farklı önemli noktaya daha da değiniliyor.

Citi tarafından yayınlanan Bitcoin raporu hakkında ne düşünüyorusunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar