Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65016.99
1.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3154.05
5.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.49
11.48%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.4
2.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

CitiGroup New York’taki Çalışanlarını Eve Gönderdi

CitiGroup NewYork personeli için evden çalışma prosedürünü aktive etmiş bulunuyor.

Clock
Paylaş
CitiGroup New York’taki Çalışanlarını Eve Gönderdi

CitiGroup, New York, New Jersey ve Connecticut şehirlerindeki çalışanlarının evden çalışmasını sağlayacak düzenlemeyi oluşturdu. Düzenleme kişilerin evden çalışmasını isteğe bağlı değil, zorunlu hale getiriyor.

16 Mart pazartesi itibariyle, tüm New York, New Jersey ve Connecticut’ta bulunan CitiGroup çalışanları bir sonraki bildirime kadar çalışmalarına evlerinden devam edecektir.

728×90 muhabbit - CitiGroup New York'taki Çalışanlarını Eve Gönderdi300x250 muhabbit - CitiGroup New York'taki Çalışanlarını Eve GönderdiCITIGROUP

Geçtiğimiz hafta Amerika’daki büyük bankaların, coronavirus salgını sebebiyle evden çalışma düzenlemeleri oluşturdukları duyurulmuştu. Yeni gelen açıklama ile birlikte ise ilk banka düzenlemeleri hayata geçirmiş bulunuyor.

O dönemde ortaya atılan iddialarda şubelerdeki çalışanların evden çalışma programına katılamayacakları söylenmişti. Çünkü iddialara göre ticari faaliyetleri yürütmek için gereken datalar ve bağlantılar sadece ofislerde mevcuttu.

Fakat yapılan açıklamada bahsedilen bölgeler haricinde bulunan şube çalışanlarının, rotasyonlu bir şekilde çalışmaya şubelerde devam edeceği belirtilmekte. Tabi salgının etkisini iyice arttırması ile birlikte bu durum da değişebilir.

Verilen kararın arkasında pazar günü New York’taki vakaların bir anda 325’ten 729’a yükselmesi ve 3 ölümün gerçekleşmesi gösterilmekte.

CitiGroup Cuma günü yaptığı açıklamada ise NewYork’ta bulunan bir çalışanının coronavirus testinin pozitif çıktığını belirtmişti. O gün itibariyle hastalanan kişi ile aynı katta çalışan kişilere istede bağlı evden çalışma izni verilmişti.

Amerika’da bulunan bankaların da yavaş yavaş evden çalışma prosedürlerini aktive ettiği bir ortamda, bu tarzdaki önlemlerin ülkemizde de alınması gerektiğini düşünüyor musunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar