Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61913.19
1.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.01
0.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.7
-0.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $544.4
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Cloudflare, Ethereum Blok Zincirinin Doğrulayıcı Düğümlerini Çalıştıracak!

Cloudflare, blok zincir teknolojisinin uzun vadede internetin ayrılmaz bir parçası haline geleceğini düşünüyor.

Clock
Paylaş
Cloudflare, Ethereum Blok Zincirinin Doğrulayıcı Düğümlerini Çalıştıracak!

İnternet ile ilgili farklı hizmetler sağlayan ve DDoS saldırılarına karşı koruma geliştiren Cloudflare, Web3 kavramı ile ilgili yeni bir strateji duyurdu. Şirket, proof-of-stake (PoS) konsensüs algoritması ile Ethereum blok zincirinin doğrulayıcı düğümlerini (node) çalıştıracağını açıkladı. Şirket, bu adımları atarak hem enerji verimliliği sağlarken hem de Web3 ve blok zincir teknolojisine uzak kalmamış oluyor.

728×90 muhabbit - Cloudflare, Ethereum Blok Zincirinin Doğrulayıcı Düğümlerini Çalıştıracak!300x250 muhabbit - Cloudflare, Ethereum Blok Zincirinin Doğrulayıcı Düğümlerini Çalıştıracak!

Cloudflare, Ethereum Üzerinden Kripto Para Piyasasına Adım Atacak!

DDoS koruması, internet güvenliği ve sunucu hizmetleri sağlayan ABD merkezli Cloudfare, web3 teknolojisine bir adım daha yaklaşmak için Ethereum blok zinciri üzerinde olan doğrulayıcı düğümlerini proof-of-stake algoritmasıyla çalıştırarak kripto para ekosistemine dahil olacak. Ölçeklendirme teknolojisinin uygulanabilirliğini test etmek isteyen şirketin, bu planın bir parçası olarak blok zincirine doğrulayıcı olarak katılacak.

Cloudflare, blok zincir teknolojisinin uzun vadede internetin ayrılmaz bir parçası haline geleceğini düşünüyor. Merkeziyetsizlik teknolojisini test etmek isteyen şirket, açıklama olarak şunları yaptı:

“Ethereum ekosistemi için, ağımızda doğrulayıcı düğümler çalıştırmak, dünyanın farklı bölgelerindeki merkeziyetsizliği artıracak hem de alt yapımız daha merkeziyetsiz bir yapıya doğru evrilecek.”

Cloudflare, bu planları önümüzdeki aylarda gerçekleştirebilir. Ethereum ağı, bu yıl içinde proof-of-work mekanizmasından proof-of-stake mekanizmasına geçmeyi hedefliyor. Şirket, Ethereum blok zincirinin bu güncellemeyi gerçekleştirmeden önce harekete geçmek istiyor.

İlginizi Çekebilir: Proof-of-stake Nedir?

proof of stake solana - Cloudflare, Ethereum Blok Zincirinin Doğrulayıcı Düğümlerini Çalıştıracak!

Cloudfare’dan Proof-of-Stake Tercihi

Cloudflare, proof-of-stake mekanizmasını diğer mekanizmalara kıyasla daha iyi olduğunu düşünüyor. Şirket, proof-of-stake mekanizmasının düşük enerji kullanımını vurguluyor ve açıklamarına şu şekilde devam ediyor:

“Proof-of-stake mekanizmasıyla çalışan ağlarda doğrulama düğümü çalıştırmak için gereken enerji gerçekten çok azdır. Proof-of-work’te bir düğüm çalıştırmak için harcanan enerji ise çok fazladır. “

Cloudflare, Bitcoin gibi proof-of-work tabanlı ağlar hakkında şunları söyledi:

“Proof-of-work israftan başka bir şey değildir. Bu şekilde çalışan ağlar çok fazla enerji harcıyor.”

İlginizi Çekebilir: Proof-of-work Nedir?

Cloudfare bu şekilde düşünse de kripto para piyasasındaki bir grup proof-of-work mekanizmasının daha merkeziyetsiz olduğunu savunuyor. Bu topluluğa göre proof-of-stake merkeziyetsizliği azaltıyor ve ağı manipülasyona uğratmak daha kolay oluyor.

Ancak son zamanlarda yaşanan enerji krizi de proof of work yerine proof of stake’in tercih edilmesini tetikleyebilir. Yeni teknolojilere dahil olmak isteyen büyük şirketler, tercih haklarını kullanırken en çok dikkat edeceği şey enerji kullanımı olacaktır.

Şirket açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı:

“Cloudflare, kendi ağında proof-of-stake mekanizması çalıştırmayacak. Cloudflare, ilk olarak Ethereum üzerinden bu mekanizmaya dahil olacak. “

Cloudfare blok zinciri teknolojisindeki mekanizmalarla yakından ilgilendiğini söyleyebiliriz. Proof-of-stake mekanizmasından sonra denemek istediği mekanizmanın proof-of-pacetime olduğunu da söyledi.

Bu fikir birliği mekanizması, katılımcıların dosyalarını korumak için teşvikler kullanan merkezi olmayan bir depolama ağı olan Filecoin tarafından kullanılan mekanizmadır.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar