Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67029.99
0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.38
0.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.27
10.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.4
0.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

CME Bitcoin Opsiyonlu Sözleşmelerini Yürürlüğe Koydu!

CME’den Bitcoin opsiyonlu sözleşmeler, yürürlüğe kondu.

Clock
Paylaş
CME Bitcoin Opsiyonlu Sözleşmelerini Yürürlüğe Koydu!

Chicago borsası CME Grup, merakla beklenen Bitcoin opsiyonlarının tradinge açık olduğunu duyurdu. CME’nin Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile ilgili opsiyonlar, CME Globex’te Pazartesi günü saat 15 civarında başlatıldı. CME, Bitcoin’in fiyatı hakkındaki en doğru bilgilere ulaşabilmek için, birçok Büyük Bitcoin Borsasından gelen trade verilerini toplamaktadır.
2014’ten beri Bitcoin türevleri olarak birçok kripto para birimi borsalarda mevcuttu. Ancak CME, müşterilerine 2017 Aralık’ta nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri yapabileceklerini lanse eden ilk platformdu.

Analitik Şirketi Skew’in paylaştığı verilere göre, geçtiğimiz hafta Cuma günü, günlük işlem hacminde 90 milyon doları zorlayan Bitcoin 2020 yılına sıkı bir başlangıç yaptı. Geçen yılın tüm işlemlerinin yaklaşık %95’i, Perşembe günü Avrupa Birliği’nin sıkı denetimleri nedeniyle oluşan kaygılardan dolayı genel merkezini Hollanda’dan Panama’ya taşıyan Deribit’te gerçekleşti.

728×90 muhabbit - CME Bitcoin Opsiyonlu Sözleşmelerini Yürürlüğe Koydu!300x250 muhabbit - CME Bitcoin Opsiyonlu Sözleşmelerini Yürürlüğe Koydu!
Bitcoin opsiyonel - CME Bitcoin Opsiyonlu Sözleşmelerini Yürürlüğe Koydu!

Binance destekli türev platformu FTX, Pazar günü Bitcoin opsiyonlu sözleşmelerini başlattığını lanse etti. ABD’li traderlar için kullanımda olmamasına rağmen, CEO Sam Bankman-Fried ilk iki saatte 1 milyon dolar hacminde işlem yapıldığını duyurdu.

CME, Eylül ayında Bakkt’ın bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılmasından günler önce Bitcoin opsiyonlu sözleşmeleri başlatacağını duyurmuştu. Kıtalararası Borsa’ya (ICE) ait olan rakip platformsa, Bitcoin opsiyonlu ve nakit ödemeli sözleşmelerini Aralık ayının başlarında açıklamıştı. CME ise dijital olmayan vadeli işlemleri başlatmak gibi bir planları olmadığını vurgulamıştı.

Cuma gününden bir kıssa daha paylaşılacak olursa, JPMorgan’ın küresel piyasa stratejisi Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal yatırımcıların CME’nin lansmanına hazırlandığını ima eden bir açıklama yaptı. Borsa verilerine göre, Bitcoin vadeli işlemlerine ilginin yıl sonundan geçtiğimiz Cuma’ya kadar %69 oranında arttığı ve bu ilginin son 7 ayın en popüler zamanı olduğunu görülmektedir. Bloomberg’e konuşan Panigirtzoqlou, son birkaç gündeki ilginin, Bitcoin opsiyonlu sözleşmesine olan meraktan ileri geldiğini düşündüğünü söyledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar