BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Coinbase Broker Servisi Tagomi’yi Satın Aldı!

Satın alım Coinbase’in yaptığı en büyük alım olarak kayıtlara geçmiş olacak.

Yayın:

-

coinbase

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Coinbase, broker şirketi Tagomi’yi satın aldığını duyurdu.

TheBlock’a göre satın alma 70 milyon ile 100 milyon $ arasında bir rakam ile gerçekleşti. The Block tarafından rakamın iki kaynak tarafından doğrulandığı belirtilirken, henüz açıklanmış resmi bir rakam bulunmuyor.

Rakamların doğru olması halinde ise satın alım Coinbase’in yaptığı en büyük alım olarak kayıtlara geçmiş olacak.

Taraflar arasındaki satın alım süreci ise yetkili düzenleyici kurumların onayını beklemekte. Yani taraflar resmi olarak satın alma için anlaştığını duyurmuş bulunuyor. Coinbase tarafından satın alınan şirketlerin tümünü aşağıda bulabilirsiniz.

Tagomi 2018 yılında serüvenine başlayan bir kripto broker servisinin yatırımcıları arasında Pantera Capital ve Digital Currency Group bulunmakta.

Tagomi 2018 yılından bu yana kripto paralar için short pozisyon açma imkanını müşterilerine tanırken, kendisine gelen alım-satım emirlerini OTC servislerine yönlendirerek farklı ticaret finansal araçlar aracılığıyla hizmet sağlamıştı.

Kurumsal Müşteriler İçin Hizmetler Genişleyecek

Bu adım ile birlikte Coinbase, kurumsal müşterileri için hizmetlerini genişletmeyi amaçladığını belirtmekte.

SOn dönemde kurusallara hizmet verilen Coinbase Custody tarafında önemli geliştirmeler de yaşanıyor. Sürekli olarak farklı kripto paralara destek verilmeye başlanırken, geçtiğimiz hafta platforma staking özelliği ile birlikte Cosmos (ATOM) da eklenmişti.

Geçtiğimiz ay ise DeFi yönünde bir atak yapan Coinbase Compound’un tokenlerini custody müşterilerine açmıştı.

FTX de Katılmıştı

Geçtiğimiz hafta ABD borsasını da kullanıma açan FTX, kendi tokeni olan FTX Token’i (FTT) Coinbase’e emanet etmişti. Bu hamle ile birlikte FTX, Coinbase’in en büyük borsa müşterisi olmuştu.

Anlaşmanın ardından ise FTX tokenleri dün Coinbase’e taşınmaya başladı.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.