Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66411.02
-0.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3217.28
1.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.65
-1.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.4
2.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase CEO’suna Fikir Çaldığı İddiasıyla Dava Açıldı!

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’a fikir çaldığı iddiası ile MouseBelt Labs tarafından dava açıldı.

Clock
Paylaş
Coinbase CEO’suna Fikir Çaldığı İddiasıyla Dava Açıldı!

Kripto para borsası Coinbase, yeni bir dava ile karşı karşıya! Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’a MouseBelt Labs tarafından dava açıldı.

MouseBelt Labs, Knowledgr adlı bir araştırma platformundan fikir çaldığı iddiası ile Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’a dava açtıklarını duyurdu. Davanın, Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya eyaletinin San Francisco kentinde, 17 Aralık 2021 tarihinde açıldığı belirtiliyor.

İddiaya göre CEO Brain Armstrong, girişime yatırım yapmaya çalışırken girişimin “fikrini” çaldı. Armstrong, token’ların trade edilebilmesi için yapılan akademik çalışmaların yayımlandığı bir platform hakkında çalışmalar yapmaktaydı. ResearchHub adı verilen platformda, kullanıcılar ekosistemdeki “çabalarına” göre token’lar ile ödüllendirilmekteydi.

Davacıya göre Armstrong, Knowledgr adı verilen ve ResearchHub ile aynı amaca sahip olan platformu da buradan öğrendi. Armstrong’un Knowledgr’ın token’larını Coinbase üzerinde listelemek ve girişime yatırım yapmak amacıyla iletişime geçtiği iddia ediliyor. Bu iddiaların ardındaki şirket ise girişimin bir başka yatırımcı olan MouseBelt Labs olmakta.

MouseBelt Labs’a göre Armstrong’un amacı Knowledgr’ı finanse etmek ve gelişimine yardımcı olmak değil. MouseBelt Labs’a göre Armstrong, Knowledgr’ın şirket sırlarını ve arkasındaki fikirleri alarak Research Hub’ı rakipsiz hâle getirmek istiyor. Bununla birlikte iddianamede Armstrong’un Knowledgr’dan aldığı fikirleri Research Hub üzerinde hayata geçirmeyi planladığı yer alıyor.

728×90 muhabbit - Coinbase CEO'suna Fikir Çaldığı İddiasıyla Dava Açıldı!300x250 muhabbit - Coinbase CEO'suna Fikir Çaldığı İddiasıyla Dava Açıldı!

SEC Dava Açmakla Tehdit Etmişti!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Coinbase’i, “Lend” ürününden dolayı dava açmakla tehdit etmişti. 2021 yılı Eylül ayının başlarında meydana gelen olayda Coinbase, SEC tarafından tehdit edildiklerini açıklayan bir blog yazısı yayımlamıştı.

Yazıda SEC’in Coinbase’in Lend ürününü bir menkul kıymet olarak değerlendirdiğini ancak bu sonuca nasıl vardıklarını bilmedikleri yer alıyordu. Bununla birlikte SEC’in Lend bekleme listesindeki her müşterinin adını ve iletişim bilgilerini istediği belirtilmişti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar