Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53395.69
3.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3154.78
3.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.92
5.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399
3.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Coinbase haftalık piyasa raporu: Bitcoin için aşağı yönlü baskı azalıyor

Clock
Paylaş
Coinbase haftalık piyasa raporu: Bitcoin için aşağı yönlü baskı azalıyor

Kripto para borsası Coinbase’in haftalık raporuna göre, Bitcoin ve kripto para piyasası üzerindeki aşağı yönlü baskılar azalıyor. Coinbase analistleri, aşağı yönlü baskıların azalmasının daha destekleyici bir ticaretin önünü açacağını söylüyor.

Coinbase, her hafta cuma günü piyasa analiz raporu yayımlıyor. Bu haftaki raporunda özetle, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasında aşağı yönlü baskı yaratan bazı teknik faktörlerin azalmaya başladığını açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Coinbase’in analistleri raporda, “Kripto para performansını aşağı yönde baskılayan birçok teknik faktör azalıyor ve bu da önümüzdeki haftalarda yerini daha destekleyici bir ticaret ortamına bırakacaktır” ifadelerini kullandı.

FTX’in Grayscale’in GBTC fonlarını satması, aşağı yönlü baskıyı azalttı

Analistler raporda, piyasayı aşağı çeken baskının önemli bir kısmını ortadan kaldıran gelişme olarak, FTX’in iflas biriminin varlık kaydında olan büyük miktarda GBTC fonlarını elinden çıkarmasını gösterdi. FTX iflas birimi, bilindiği gibi kısa süre önce yaklaşık 22 milyon GBTC hissesini satmıştı.

Analistler raporda, geçtiğimiz hafta ABD’deki spot Bitcoin ETF’lerine net girişlerin günlük ortalama 200 milyon doların üzerinde olduğunu vurguladı. Ayrıca toplam net giriş 11 Ocak’tan bu yana 1,46 milyar dolara ulaştı.

Kaynak: The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar