Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63295.24
-4.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3095
-4.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.51
-6.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.6
-4.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase IPO’su İçin Messari’den Tahmin Geldi! Tam 28 Milyar $!

Messari tarafından yapılan araştırma sonucu ortaya konan verilere göre Coinbase’in IPO’su, 28 Milyar $’lık bir değerleme ile gerçekleşebilir.

Clock
Paylaş
Coinbase IPO’su İçin Messari’den Tahmin Geldi! Tam 28 Milyar $!

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, dün akşam saatlerinde yaptığı duyuru ile birlikte halka arz için gerekli işlemleri başlattığını duyurmuştu. S-1 Formu’nu SEC’e bildirdiğini belirten Coinbase, evrakların incelenmesinin ardından halka arzın gerçekleşeceğini açıklamıştı.

728×90 muhabbit - Coinbase IPO'su İçin Messari'den Tahmin Geldi! Tam 28 Milyar $!300x250 muhabbit - Coinbase IPO'su İçin Messari'den Tahmin Geldi! Tam 28 Milyar $!

ABD’de en çok tercih edilen kripto para borsası olarak öne çıkan Coinbase, oldukça uzun zamandır ekosistemin önemli bir parçası durumunda. Halka arzın gerçekleşmesi halinde ise ilk defa bir kripto para borsası halka arz olmuş olacak. Reuters, geçtiğimiz yaz aylarında Coinbase tarafında bir IPO’nun gelebileceğinin sinyalini vermişti.

Messari’den Açıklama Geldi

Araştırma ve veri analiz şirketi Messari tarafından yapılan açıklamada Coinbase’in halka arzı ile ilgili bazı tahminler bulunuyor. Araştırma ile birlikte ortaya konulan sonuçlara göre Coinbase’in IPO’su 28 Milyar $’lık bir değerleme ile gerçekleşebilir.

Kurumsal yatırımcılar tarafında 2019 yılında 7 Milyar $ civarı bir varlığın custody ile korunduğunu belirten Messari, 2020 yılı ile birlikte bu rakamın 20 Milyar $’a yaklaştığını belirtiyor. Ek olarak kullanıcıların ortalaması alındığında 703 $’lık bir fon bulunduran şirketin, 40 Milyon’a yakın kullanıcısı bulunuyor.

Hesaplamayı gerçekleştirirken borsanın elinde bulundurduğu varlık miktarı, işlem ücretleri ve diğer birçok değişkeni kullanarak tahminde bulunduklarını açıklayan Messari ekibinin tahmini sizce başarılı olacak mı?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar