Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60985.46
1.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3341.93
1.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.51
7.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $401.7
-1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Coinbase, İtalya’dan Lisans Aldığını Açıkladı!

Coinbase, İtalya’dan lisans alarak büyümeye devam edeceğini gösterdi.

Clock
Paylaş
Coinbase, İtalya’dan Lisans Aldığını Açıkladı!

Amerika’nın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, artan iflas iddialarının aksine İtalya’dan lisans aldığını açıkladı.

İtalya’daki finansal acenteleri ve kredi kurumlarını denetlemekten sorumlu finans kurumu Organismo Agenti e Mediatori’ye (OAM) lisans için başvuran Coinbase, İtalya’nın kara para aklama düzenlemelerini yerine getirerek lisans alabildi.

Binance BannerBinance Banner

Kripto para alanında yaşanan iflaslardan sonra Avrupa’da geçtiğimiz ay kripto para sektöründeki kurallar katılaştırıldı. Yeni kurallara göre tüm kripto para şirketlerinin, yerel bir lisans almadan önce müşterileri için güvence kanıtı sağlaması gerekiyor.

Coinbase Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, borsanın Avrupa genelinde bir dizi farklı bölgeyi içeren genişleme planlarını açıkladı. Murugesan bu planlar hakkında şunları söyledi:

“Amacımız, Coinbase perakende, kurumsal ve ekosistem ürünleri paketini piyasaya sürerek müşteri tabanımızı büyütmek.”

Coinbase Sosyal Medyada Zor Zamanlar Geçiriyor

Kripto para kışı girmesiyle birçok şirket zor zamanlar geçiriyor. Coinbase, bu durumla başa çıkmak için çalışanlarının %18’ini işten çıkardı. Ani işten çıkarmadan sonra sosyal medyada birçok iddia yer aldı. Bu iddialar ile birlikte, Twitter’da, Coinbase’in iflas etmesi durumunda yatırımcıların parasına ne olacağı konusunda uzun bir tartışma yaşandı.

Bu tartışmaların üzerine bir de Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin “aşırı kötü piyasa koşullarını” gerekçe göstererek ABD’deki Ortaklık Programını keseceğini açıklaması, yatırımcıları daha çok korkutu. Bazı kullanıcılar bunu iflas haberi olarak algılasa da bazıları ise iflasın çok zor bir ihtimal olduğunu vurguladı.

Bir kullanıcı, borsanın hesabında milyarlarca dolar varken nasıl iflas edebilir diyerek iddialara cevap verdi.

Yapılan araştırmalar sonrasında Twitter üzerindeki iddiaların bir YouTuber ve influencer olan Bitboy adlı kullanıcı tarafından ortaya atıldığı anlaşıldı.

Ancak bu iddialar sonrasında Coinbase üzerinde Bitcoin tutan kullanıcı sayısı azaldı. Sonrasında ise Binance’te artan Bitcoin sayısı sonrası Binance, en çok Bitcoin’e sahip borsa oldu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar