Muhabbit

Coinbase, Kullanıcılarından Özür Diledi!

Coinbase, yaşadıkları erişim sıkıntısı nedeniyle Avrupalı kullanıcılarından özür diledi.

Popüler kripto para borsası Coinbase kullanıcıları uzun bir süredir hesaplarına erişmekte sıkıntı yaşıyordu. Başta İngiltere’de olmak üzere tüm Avrupa’da yaşanan erişim sıkıntılarına Coinbase’den bir özür geldi. Blog sayfasında yayınlanan özür metni, büyük şaşkınlık yarattı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden de yayınladıkları metinde, olayların perde arkası açıklanıyor.


Özür metninde, son iki aydır müşteri destek kısmında yaşanan gecikmelerin, yeni gelen ve geri dönen müşteriler sebebiyle yaşanan yoğunluktan olduğu dile getirilmiş. Buna ek olarak, yakın zamanda değişen düzenlemeler nedeniyle birçok müşteriden ek bilgiler istediklerini, bunun da müşteri destek birimini yoğunluğa ittiği açıklanmış.

Müşteri yoğunluğunu azaltmak adına, müşterilerin eksik bilgilerinin istendiği anlık bildirimlerin ve e-postaların yollanabileceği duyurulurken kişisel bilgilerin e-posta üzerinden değil, uygulama üzerinden paylaşılması gerektiği eklenmişti.

Birleşik Krallık’taki müşterilerinin kripto para birimlerini doğrudan fiat para birimine (GBP/EUR) dönüştürüp Paypal hesaplarına aktarmalarına olanak tanıyan bir özelliği yeniden etkinleştirdiklerinden de bahsedildi. Hesapları dondurulan müşterilerin, hesaplarını kurtarmaları için gereken süreyi kısaltmayı mümkün kılacak yeni çözümler üretmeye çalıştıklarını ve özür dilediklerini eklediler.

Daha fazla borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version