Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67338.01
-0.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.84
-0.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.28
9.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.8
0.65%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Coinbase NFT Platformunu Duyurdu!

Coinbase NFT platformunun duyurusunu yaptı!

Clock
Paylaş
Coinbase NFT Platformunu Duyurdu!

Büyük bir kripto para borsası olan Coinbase, yıl içinde piyasaya sürmeyi planladığı NFT platformunun duyurusunu yaptı!

12 Ekim tarihinde yapılan açıklamada, Coinbase platformunun ürün ve ekosistem başkan yardımcısı Sanchan Saxena, NFT platformunun Ethereum tabanlı NFT’lerin üretilmesine, satın alınmasına, önizlemesine ve sergilenmesine olanak tanıyacağını söyledi. Saxena bu platform ile birlikte NFT üreticilerinin, “merkezi olmayan sözleşmeler ve veri şeffaflığı ile” sanat eserlerinin kontrolünü elinde bulunduracağını söyledi.

728×90 muhabbit - Coinbase NFT Platformunu Duyurdu!300x250 muhabbit - Coinbase NFT Platformunu Duyurdu!

Farklı Kripto Para Borsaları da NFT Sektörüne Giriş Yaptı!

Coinbase borsasının bu açıklaması, kripto para borsası FTX’in yakın bir zamanda duyurduğu NFT platformunun duyurusunun ardından geldi.

ABD’li müşterileri için hizmet veren FTX’in NFT platformu, yaklaşık bir ay kadar önce hayatına başladı. Farklı platformlarda bulunan NFT ürünlerini destekleyecek olan platform, hem Ethereum ağını hem de Solana ağını kullanıcılara sunacak.

Bu arada popüler bir kripto para borsası olan Binance de, kısa bir süre önce NFT pazarına giriş yaptığını açıklamıştı.

100 sanatçı ile açılışını gerçekleştiren Binance’in NFT platformu, yenilikçi bölgesel içerik üreticilerine destek olmayı planlıyordu.

2021 yılının ikinci çeyreğin itibarıyla 68 milyon kullanıcıya sahip olan Coinbase, aylık 8,8 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Coinbase platformunun bu hamlesi, OpenSea ve Rarible gibi platformlarla rekabet sağlama konusunda iyi bir adım olabilir.

DappRadar’dan elde ettiğimiz verilere göre OpenSea üzerinde toplam işlem hacmi, an itibarıyla 8.7 milyar $ olarak görünüyor. Bu verilerle birlikte OpenSea, en büyük NFT platformu olarak öne çıkıyor. Ayrıca Pokémon’dan ilham alan bir platform olan Axie Infinity’de 2,5 milyar $’lık hacmiyle ikinci sırada yer alıyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar