Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62847.19
2.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3041.14
0.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.47
1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.6
3.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Coinbase Pro’da Büyük Hareket! 3 İşlemde 30 Bin BTC Alındı!

Elde edilen verilere göre bir cüzdan, Coinbase Pro üzerinden yaklaşık 30 bin BTC satın aldı. Tüm işlemler tek gecede gerçekleşti.

Clock
Paylaş
Coinbase Pro’da Büyük Hareket! 3 İşlemde 30 Bin BTC Alındı!

Bitcoin yeniden büyük yatırımcıların gözdesi olmuş gibi görünüyor. Veriler bize gösteriyor ki önemli miktarda Bitcoin, büyük kripto para borsası Coinbase’den ayrılıyor.

Bugün (11.03.2022) yapılan Whale Alert ve CryptoQuant gibi veri kaynaklarının duyurularına göre, bilinmeyen bir cüzdan Amerika Birleşik Devletleri Coinbase Pro platformundan yaklaşık 30 bin Bitcoin’lik satın alım yaptı.

728×90 muhabbit - Coinbase Pro'da Büyük Hareket! 3 İşlemde 30 Bin BTC Alındı!300x250 muhabbit - Coinbase Pro'da Büyük Hareket! 3 İşlemde 30 Bin BTC Alındı!

Coinbase Pro, 1 Milyar Dolardan Fazla Hafifledi

Coinbase kripto para borsasının profesyonel yatırımcılara yönelik platformu Coinbase Pro’da, bugün 3 farklı işlem gerçekleşti.

Whale Alert’e göre bu işlemler 9.843 BTC, 9.901 BTC ve 9.867 BTC miktarlarında. İşlemlerin toplam hacmi ise 29.620 BTC.

Henüz bu işlemlerin şirket içi mi yoksa dışarıdan bir yatırımcı tarafından mı yapıldığı belirli değil. Eğer işlemlerin şirket dışı yapıldığı doğrulanırsa, Coinbase Pro’nun 1,1 milyar doların üzerindeki Bitcoin’i 39 bin dolar/BTC’den sattığı anlamına gelecek. Yapılan işlemlerin ise BTC fiyatına henüz etkisi olmadı.

İşlemler Coinbase Pro rezervlerinde göründüğü gibi 1 gece içerisinde, 1 Bitcoin blokunun içerisinde gerçekleşti.

cryptoquant 953x600 - Coinbase Pro'da Büyük Hareket! 3 İşlemde 30 Bin BTC Alındı!
Coinbase Pro Rezervleri

Daha fazla Coinbase haberi için buraya bakabilirsiniz.

Kripto Para Borsalarında BTC Rezervleri Azalıyor

Son 3 işlem özelinde bakmadığımızda da görüyoruz ki, son 2 aydır kripto para borsalarındaki rezervler azalmaya devam ediyor. Şu andaki rezerv miktarı, yılın en düşük seviyelerinde.

CryptoQuant tarafından izlenilen 21 kripto para borsasına ait toplam rezerv, bugün itibarıyla 2.357 milyon adet Bitcoin’den oluşuyor.

btc rezerv 953x600 - Coinbase Pro'da Büyük Hareket! 3 İşlemde 30 Bin BTC Alındı!
Kripto Para Borsaları Yıllık Toplam BTC Rezervi

On-chain analizleri yapan önemli firma Glassnode, bu konuda farklı bir görüşte. Kripto para borsalarındaki toplam rezerv miktarı azalsa da, piyasada genel anlamda bir Bitcoin biriktirme trendi oluşmadığını vurguluyor. Glassnode bu veriye, “The Accumulation Trend Score” isimli bir analiz modeli ile erişiyor. Türkçesi ise: Birikim Trend Skoru.

glassnode 1066x600 - Coinbase Pro'da Büyük Hareket! 3 İşlemde 30 Bin BTC Alındı!
Glassnode Birikim Trend Skoru

Bitcoin Hala İstenilen Çıkışı Yakalayamadı

Kripto para borsası kullanıcılarının Bitcoin’e karşı ilgisine baktığımızda, Bitcoin satın alanların yeni kullanıcılar olmadıklarını görüyoruz. Henüz ekosisteme istenilen kadar yeni yatırımcı girmiyor.

Google Trends verilerine göre, “Bitcoin” aramaları hala düşük seviyelerde ve 2021’in 2. yarısından çok da bir farkı yok. Mevcut jeopolitik gelişmelerle dalgalanmalar yaşayan Bitcoin trendi, önemli bir ivmelenme yakalamış değil.

Geçtiğimiz 12 ay boyunca göreceli olarak en büyük Bitcoin ilgisi, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak ilan etmesinden sonra olmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar