Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59031.1
4.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3334.18
2.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.8
0.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.7
4.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase: SEC Bize Dava Açmak İstiyor!

Coinbase’in başı SEC ile dertte.

Clock
Paylaş
Coinbase: SEC Bize Dava Açmak İstiyor!

Amerika merkezli kripto para borsası Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından uyarıldıklarını açıkladı.

Coinbase’in SEC’ten aldığı uyarının nedeni de tüketicilerin kripto varlıkları üzerinde faiz kazanmalarına izin verecek bir ürün olan Lend ürünü oldu. Şirket, Lend ürünüyle devam etmesi hâlinde SEC tarafından bir yaptırım ile karşılaşacakları konusunda uyarıldı.

Binance BannerBinance Banner

Coinbase: SEC Bize Dava Açacağını Söyledi!

Coinbase’in blog yazısı üzerinden açıkladığı bu durum, Lend ürününün lansmanının en az Ekim ayına kadar ertelenmesine yol açtı. Şirketin CLO’su (Baş Hukuk Görevlisi) Paul Grewal tarafından yazılan blog yazısının başlığı “SEC bizi Lend ürünü yüzünden dava etmek istediğini söyledi. Nedeni hakkında hiçbir fikrimiz yok.” oldu.

Ayrıca blog yazısında SEC’in Coinbase’in Lend ürününü bir menkul kıymet olarak değerlendirdiğini ancak bu sonuca nasıl vardıklarını bilmedikleri yer alıyordu. SEC, Lend’i 1946 yılında görülen Howey davası ve 1990 yılında görülen Reves davasına dayanarak değerlendirmekte.

“Bize Lend için bir yazılı savunma sunma şansı verdiler ancak SEC’in endişelerinin ardında yatan sebebi bilmediğimiz için boşa verilmiş bir şans oldu.”

SEC Bizden Lend Bekleme Listesini İstedi!

Coinbase’in CLO’su Grewal, SEC’in Lend bekleme listesindeki her müşterinin adını ve iletişim bilgilerini de istediğini söyledi.

“Bunu sağlamayı kabul etmedik çünkü müşterilerin kişisel bilgilerine yönelik taleplere çok temkinli yaklaşıyoruz.”

SEC’e sorulan soruların yanıtsız kaldığını ifade eden Grewal, şu zamana kadar düzenlemeler konusunda sürekli “paylaşımcı” olduklarını ekledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar