Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67105.99
-0.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3454.84
-1.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.97
1.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.8
-1.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Coinbase, SEC ile Olan Hukuki Mücadelesinde Gary Gensler’ın E-postalarına Erişim İstiyor

Clock
Paylaş
Coinbase, SEC ile Olan Hukuki Mücadelesinde Gary Gensler’ın E-postalarına Erişim İstiyor

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile süregelen hukuki mücadelesinde yeni bir adım attı. Şirket ise SEC Başkanı Gary Gensler’ın kişisel e-postalarına erişim talebinde bulundu. Ve savunma stratejisi için önemli olduğununu belirtti.

Coinbase’den Hamle

Coinbase, Gensler’ın kripto para düzenlemeleri ve dijital varlık borsalarının düzenleyici statüsü hakkındaki iletişimlerinin, kendilerinin “adil uyarı” savunmasının temelini oluşturduğunu belirtiyor. Ancak SEC bu talebi “kamu görevlisinin özel yaşamına müdahale olarak kabul edilebilir” gerekçesiyle reddetti.

728×90 muhabbit - Coinbase, SEC ile Olan Hukuki Mücadelesinde Gary Gensler'ın E-postalarına Erişim İstiyor300x250 muhabbit - Coinbase, SEC ile Olan Hukuki Mücadelesinde Gary Gensler'ın E-postalarına Erişim İstiyor

Coinbase’in baş hukuk müşaviri Paul Grewal, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı:

“SEC’in, kendi dosyalamadığı bir davada, Gensler’den makul keşif taleplerini engelleme çabasına karşı cevap verdik. Demokrasi ve hukukun üstünlüğü, karanlıkta ölür. Mahkemenin bu konuyu dikkatle ele almasını takdir ediyoruz.”

Coinbase’in SEC’e karşı sürdürdüğü bu hukuki mücadele, kripto para piyasasının düzenlenmesi konusundaki belirsizliklerin ve düzenleyici kuralların netleştirilmesi adına önemli bir örneği teşkil ediyor. Taraflar arasındaki çekişme, önümüzdeki günlerde mahkeme tarafından ele alınacak

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar