Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66620.74
4.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3495.19
2.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.17
4.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590
3.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Coinbase, SEC’nin Yetkisine İtiraz Etti!

Clock
Paylaş
Coinbase, SEC’nin Yetkisine İtiraz Etti!

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili dava sürecinde bir adım daha attı. Borsa, kongredeki yeni gelişmelere işaret ederek SEC’nin yetki alanı konusunda milletvekilleriyle yaşanan görüş ayrılığına dikkat çekti. Bugün yayınlanan ara itiraz başvurusunda Coinbase, SEC ile yaşanan bu görüş ayrılığının altını çizdi.

728×90 muhabbit - Coinbase, SEC'nin Yetkisine İtiraz Etti!300x250 muhabbit - Coinbase, SEC'nin Yetkisine İtiraz Etti!

FIT21 Yasasının Kabul Edilmesi

Geçtiğimiz hafta ABD Temsilciler Meclisi, FIT21 olarak bilinen yasayı kabul etti. Bu yasa Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) daha fazla güç ve finansman sağlamayı hedefliyor. Coinbase bu yasal gelişmelerin SEC’nin yetki alanına ilişkin tartışmaları daha da karmaşık hale getirdiğini belirtiyor.

Coinbase’in New York’tan Yargıç Katherine Polk Failla’nın kararına itirazı borsanın yatırım sözleşmelerinin resmi bir sözleşmeye ihtiyaç duyduğu yönündeki görüşüne karşı yapıldı. Bu karar SEC’nin dijital varlık işlemlerini ‘yatırım sözleşmeleri’ olarak tanımlayıp tanımlayamayacağı sorusunu gündeme getiriyor.

Yargıç Failla, temyiz talebinin ABD İkinci Daire Temyiz Mahkemesi’ne gönderilip gönderilmeyeceğine karar verecek. Coinbase, kararın dijital varlık işlemleri üzerindeki etkisini belirlemek için bu süreci takip edecek.

Bu gelişmeler, kripto para piyasasında hukuki belirsizlikleri artırırken, SEC’nin dijital varlık işlemleri üzerindeki denetim yetkisine ilişkin tartışmaları daha da yoğunlaştırıyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar