Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67654.99
1.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3126.81
1.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.79
2.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577
-0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Coinbase: Uluslararası Havale İşlemlerinde Kripto Para Kullanmak, Maliyetleri Yüzde 97 Oranında Düşürebilir!

Coinbase göre, ABD’de yapılan uluslararası transferlerdeki havale ücretleri, kripto para birimi kullanılarak yapılırsa, işlem ücretleri oldukça düşük seviyelerde kalır.

Clock
Paylaş
Coinbase: Uluslararası Havale İşlemlerinde Kripto Para Kullanmak, Maliyetleri Yüzde 97 Oranında Düşürebilir!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, kısa süre önce yayımladığı bir raporda, havale işlemlerinde kripto para birimlerinin kullanılmasının avantajları hakkında bazı bilgilere yer verdi.

Coinbase göre, ABD’de yapılan uluslararası transferlerdeki havale ücretleri, kripto para birimi kullanılarak yapılırsa, işlem ücretleri oldukça düşük seviyelerde kalır. Bilindiği üzere havale ödemeleri, uluslararası işlemler için bir tür “çifte sorun” teşkil ediyor. Çünkü genellikle para birimleri arasında değişim yapmak için hem gönderme ücreti hem de dönüştürme ücreti gerekiyor.

728×90 muhabbit - Coinbase: Uluslararası Havale İşlemlerinde Kripto Para Kullanmak, Maliyetleri Yüzde 97 Oranında Düşürebilir!300x250 muhabbit - Coinbase: Uluslararası Havale İşlemlerinde Kripto Para Kullanmak, Maliyetleri Yüzde 97 Oranında Düşürebilir!

Borsanın araştırmasına göre, ABD’den yapılan para transferlerin ortalama %6,18’lik ücret tahsil ediliyor. Bu da Amerikalıların havale ücretleri için yıllık olarak ortalama 12 milyar dolar harcadığı anlamına geliyor.

Coinbase bunun yanında, yapılan bu havale işlemlerinin karşı tarafa ulaşmasının 10 günü bulabildiğini belirtiyor. Ancak aynı işlemler kripto para birimleri ile yapılırsa bu süre yaklaşık 10 dakikaya kadar düşebiliyor.

Havaleleri Kripto Paralar İle Yapmak Avantajlı

Coinbase, kripto para birimi işlemlerinin, önemli ölçüde daha az maliyetli olma özelliğinin büyük bir avantaj olduğunu belirtiyor. Örneğin Coinbase üzerinden yapılan transferlerde, ortalama 1,5 ABD doları işlem ücreti alınıyor.

Bu miktar, Dünya Bankası’na göre ortalama %6,3 olan geleneksel havale ücretlerinden potansiyel olarak çok daha düşük seviyede kalıyor. Coinbase’e göre, Bitcoin ve Ether, yoluyla para göndermek, geleneksel havale yöntemlerinden %96,7 daha ucuz. 

Yapılan başka bir araştırmaya göre, ABD’li yetişkinlerin yaklaşık %6’sının, şu anda bir tür kripto para birimine sahip olduğu belirtiliyor. Bunun yanında ülke genelinde kripto paraların benimseme oranlarının 2019’dan bu yana artmaya devam ettiği tahmin ediliyor.

Yapılan bu araştırmalara göre, geleneksel havale işlemlerinden kripto para birimi tabanlı uluslararası işlemlere geçiş, küresel finans endüstrisinin ilgili ücretleri ele alma şeklini etkileyebilir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar